امسال بازار بازی های ویدئویی 159 میلیارد دلاری می شود

امسال بازار بازی های ویدئویی 159 میلیارد دلاری می شود ما دیجیتال: نتایج یك بررسی علمی نشان میدهد در سال 2020 حدود 2.7 میلیارد نفر در سراسر جهان برای اجرای بازی های ویدئویی 159.3 میلیارد دلار هزینه می كنند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ونچربیت، بررسی مؤسسه تحقیقاتی نیوزو نشان میدهد تا سال ۲۰۲۳ ارزش بازار بازی های ویدئویی از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.
میزان صرف هزینه برای خرید و اجرای بازی های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۹.۳ درصد افزایش خواهد یافت. این رقم مجموع صرف هزینه برای خرید بازی های موبایلی، کامپیوتری و کنسول های بازی را در بر می گیرد. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۳ حداقل نرخ رشد میزان خرید بازی های ویدئویی ۸.۳ درصد باشد.
نیوزو بر این باور است که شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی میلیون ها نفر در سراسر جهان سبب شده تا علاقه به اجرای بازی های ویدئویی روز به روز بیشتر شود و این صنعت قسمتی از رشد خودرا مدیون این شرایط عجیب و پیش بینی نشده است. همین طور پیش بینی می شود عرضه مدلهای جدید کنسول های بازی در انتهای سال ۲۰۲۰ نیز در رشد خرید بازی های گوناگون تأثیرگذار باشد.
بیشترین رشد در صنعت بازی های ویدئویی مربوط به بخش بازی های تلفن همراه بوده است. درآمد حاصل از خرید بازی های موبایلی با رشد ۱۳.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ امسال میلادی به ۷۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. تعطیلی کافه های بازی در کشورهایی مانند چین نیز اقبال به بازی های موبایلی را افزایش داده است. البته باید توجه داشت که تنها ۳۸ درصد از کاربران این بازی ها برای خرید آنها پول داده اند و بقیه این بازی ها رایگان بوده اند.


منبع:

1399/02/21
23:19:00
5.0/5
2994
تگهای خبر: بازی , تلفن , كاربر , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات