1500 روستای جدید به شبكه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد

1500 روستای جدید به شبكه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد به گزارش ما دیجیتال همزمان با روز جهانی ارتباطات، طرح گسترده اتصال روستاهای كشور به اینترنت پرسرعت همراه اول بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه كشور با حضور معاون اول رئیس جمهور راه اندازی شد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همزمان با روز جهانی ارتباطات، آئین «بهره برداری از اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت همراه اول» با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران استانی، مدیران همراه اول و تعدادی از مسئولان و دست اندرکاران صنعت مخابرات به شکل ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
شرکت ارتباطات سیار ایران از آغاز سال ۱۳۹۸ با راه اندازی ۲۷۹ سایت جدید، تعداد ۶۵۵ روستا را تحت پوشش خدمات ارتباطی مبتنی بر نسل های نوین تلفن همراه درآورده است؛ همینطور ۳۸۱ سایت در ۱۴۰۷ روستا در بازه زمانی مذکور به نسل های ۳ یا ۴ ارتقاء تکنولوژی یافته است.
بنابراین در بازه زمانی یک سال گذشته، ۱۵۸۷ روستا با پوشش جمعیتی حدود ۱.۳ میلیون نفری از خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول بهره مند شده اند.
میزان پیشرفت این پروژه ها در چارچوب USO (طرح خدمات عمومی الزامی روستایی) برای سالجاری، راه اندازی ۳۹ سایت در ۵۸ روستا و همینطور ارتقاء ۱۷ سایت در ۴۲ روستا بوده است.
اپراتور اول با در اختیار داشتن بالغ بر نیمی از بازار ارتباطات کشور، توانسته تابحال در ۴۱۴۲ روستا نسل چهار، در ۵۷۰۷ روستا نسل سه و در ۴۴۹۶۸ روستای کشور پوشش نسل دو ایجاد کند.
سرمایه گذاری های انجام شده در چارچوب تجهیز روستاها و مناطق کمتر برخوردار کشور از محل USO، سبب شده که بزرگترین اپراتور کشور، ۸۶ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش سرویسهای باکیفیت خود قرار دهد و گسترده ترین شبکه را در زمینه ارتباطات سیار ایجاد کند.
تحقق رویای دیجیتال برای تمامی ایرانی ها
در این مراسم از سایت نسل ۴ روستای سیدان از توابع شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی هم از راه ویدئو کنفرانس رونمایی گردید. مرتضی طاهری بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول در این مراسم با اشاره به اینکه با شعار تحقق رویای دیجیتال برای همه ایرانیان، پروژه های بزرگی را استارت زده ایم که بخشی از آنها امروز افتتاح می شود و پروژه های زیرساختی بزرگی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید بسیاری بر توسعه دسترسی روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت داشتند و در این راستا از محل اعتبارات USO و با حمایت سهامداران شرکت، مبادرت به ظرفیت سازی در روستاهای کشور برای بهره مندی روستاییان عزیزمان از پتانسیل های نهفته در این شبکه کردیم.
وی افزود: در یک سال گذشته ارتقاء دسترسی ۱۴۰۷ روستا و ایجاد دسترسی جدید برای ۶۵۵ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم شرکت ارتباطات سیار ایران صورت پذیرفته که آیین آن به شکل نمادین در روستای سیدان خراسان جنوبی برگزار گردید.
معاون فنی همراه اول با تاکید بر اینکه ۲۶ ماه است ما و همکاران فنی و شبکه به دلایلی همچون سیل نوروز ۱۳۹۸ و کرونای نوروز ۱۳۹۹ به مرخصی نرفته ایم و تمام تمرکزمان بر توسعه و حفظ پایداری شبکه ارتباطی کشور بوده است، اذعان کرد: تمامی شرایط بحرانی اخیر سبب شد تا میزان مصرف شبکه ارتباطی روز به روز گسترش یابد، تا جاییکه مصرف برخی اپلیکیشن های داخلی تا ۱۰۰۰ درصد و متوسط مصرف کاربران از این اپلیکیشن ها هم ۵۰۰ درصد رشد داشته است.
طاهری بخش اضافه کرد: ازاین رو همراه اول تمام تلاش خویش را کرده تا شبکه ای پایدار با سرعت دسترسی مناسب برای ایرانی ها فراهم آورد و با آغاز به کار بالغ بر ۵۲۰ میلیارد تومانی امروز، در مجموع طی سه سال گذشته ۴۲۰۰ روستا از خدمات اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شده اند.
تقدیر از اقدام مجاهدانه همراه اول برای توسعه ارتباطات روستایی
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مراسم با اشاره به دستور پنج ماده ای مقام معظم رهبری برای تسریع و تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، اظهار نمود: در این راستا مراکز داده همراه اول که با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی و با هدف ایجاد زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان های غرب و شمال غرب کشور و تهران طراحی و پیاده سازی شده است، بزودی رونمایی خواهد شد.
وزیر ارتباطات ضمن قدردانی از همراه اول که از بهمن ماه گذشته مجاهدانه کوشش کرد تا پروژه های امروز (اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت) را در مدت کوتاهی و با سرعت زیاد به سرانجام برساند، خاطرنشان کرد: تابحال ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه قرار گرفته اند که در جهت تحقق عدالت اجتماعی، این رقم تا آخر سال جاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
تشکر معاون اول رئیس جمهور از آذری جهرمی و همراه اول
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور هم در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات شایسته ای در دولت دوازدهم به خصوص در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است، اظهار نمود: یکی از مهم ترین آنها، توسعه اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهاست که امروز از آقای آذری جهرمی و همراه اول بابت اهتمام به این مورد تشکر می کنم و همینطور روز جهانی ارتباطات را هم به فعالان این بخش تبریک عرض می کنم.
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با حضور در روستای سیدان و شرکت در این مراسم به شکل ویدئو کنفرانس، هم با اشاره به اینکه ظرفیت ارتباطی هر ۲۹ شهر این استان و پوشش تلفن همراه در تمامی شهرها تکمیل شده است، اظهار داشت: پوشش تلفن همراه در ۹۶ درصد روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار هم فراهم شده است؛ روستای سیدان هم حالا با ۹۷ خانوار و ۳۲۴ نفر جمعیت، تحت پوشش خدمات نوین ارتباطی همراه اول قرار گرفت.
لازم به ذکر است، طرح خدمات عمومی الزامی روستایی یا همان USO، با هدف عرضه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای سراسر کشور به کارفرمایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف شده است.
همراه اول بعنوان پیشرو و رهبر ایجاد سرویسهای دیجیتال در حوزه ICT و با مأموریت «تحقق رویای دیجیتال»، ضمن فراهم آوردن بستر لازم برای سرویسهای نوین و دیجیتال در شبکه ملی اطلاعات، بیشترین میزان اتصال روستاهای کشور به تکنولوژی های جدید ارتباطی را با هدف کاهش سطح اختلافی میان شهر و روستا، فراهم آورده تا از این طریق گامی اجرایی در جهت پیشرفت و ارتقای اقتصادی کشور برداشته باشد.
شرکت ارتباطات سیار ایران الان بالغ بر ۶۹ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ ۸۴ درصدی در کشور دارد و ارتباطات رومینگ بین الملل آن هم با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.
همراه اول همینطور برپایه گزارش های دوره ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، ضمن در اختیار داشتن بالاترین میزان پوشش جمعیتی شهرها و روستاها، تا آخر سال گذشته بالغ بر ۸۲ هزار کیلومتر از جاده های کشور را هم تحت پوشش خدمات ارتباطی خود درآورده و از همین طریق مرجع مکالمات رومینگ ملی هم بوده است.
پوشش گسترده شبکه ارتباطات سیار ایران بعنوان زیرساختی برای شبکه ملی اطلاعات، سبب شده تا مشترکان سایر اپراتورهای تلفن های همراه هم از امواج ارتباطی این اپراتور بهره مند شوند و دیگر دغدغه ای برای عدم آنتن دهی شبکه اپراتور خود نداشته باشند.
همراه اول همینطور بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، همواره تلاش کرده با تمرکز بر مسئولیت اجتماعی خود، زمینه ساز عدالت و توسعه فراگیر در کشور باشد و از همین رو در مواجهه با بحران های سالیان اخیر، با تاکید بر پوشش گسترده شبکه خود، همواره طرح های تشویقی مختص زمان را راه اندازی کرده تا در سخت ترین شرایط بتواند کنار مردم عزیز ایران باشد.

۲۱۲۱

1399/03/08
13:18:26
5.0/5
2410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات