مصرف مازوت نیروگاه های تهران به صفر رسیده است

مصرف مازوت نیروگاه های تهران به صفر رسیده است به گزارش ما دیجیتال مدیرعامل شركت تولید نیروی برق تهران اظهار داشت: هم اكنون هیچ یك از نیروگاه های حرارتی استان تهران از مازوت مصرف نمی كنند و سوخت اصلی آنها توسط گاز طبیعی تامین می شود.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، یعقوب روحی با اعلان اینکه الان سوخت اصلی سه نیروگاه دولتی تهران(بعثت، ری و طرشت) گاز طبیعی است، اظهار نمود: تنها طی ایام محدودی از سال در نیروگاه ری به سبب محدودیت تامین سوخت گاز و برای حفظ پایداری شبکه و عدم اعمال خاموشی ناخواسته از سوخت گازوئیل آن هم در حجم محدود استفاده می شود.
وی افزود: در چند سال قبل باتوجه به تعامل و همکاری همه جانبه نیروگاه های منطقه تهران با سازمان محیط زیست و در امتداد رعایت الزامات زیست محیطی، استفاده از سوخت مازوت در چرخه تولید نیروگاه بعثت نیز حذف گردیده است و با هماهنگی های صورت گرفته به جهت ضرورت تامین برق مورد نیاز منطقه جنوب شهر تهران سوخت گاز به این نیروگاه تخصیص می یابد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران تصریح کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته بمنظور بهبود آلایندگی نیروگاه بعثت، برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه سیستم استحصال گاز co۲ (گاز گلخانه ای) از اگزوز واحدهای بخار در این نیروگاه نصب شده است که با بهره گیری از این سیستم، گاز co۲ از اگزوز واحدها جذب و از انتشار آن به محیط زیست جلوگیری می شود.
روحی اشاره کرد: همین طور در امتداد الزامات قانونی و تکالیف تعیین شده در جهت بهبود راندمان و تولید برق سبز(سازگار با محیط زیست) پروژه جایگزینی واحدهای فرسوده نیروگاه طرشت و ری در دستور کار قرار گرفته است که باتوجه به نصب واحدهای جدید با فناوری روز دنیا و بهبود راندمان این نیروگاه ها شاهد کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت آنها خواهیم بود.
طبق اعلام وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران افزود: علاوه بر نیروگاه های دولتی یاد شده، سوخت اصلی دو نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت و پرند نیز گاز طبیعی بوده و در شرایط قطع سوخت گاز به صورت محدود از سوخت گازوئیل بعنوان سوخت پشتیبان استفاده می نمایند و باتوجه به تکنولوژی واحدهای نصب شده قابلیت استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه ها وجود ندارد.
روحی در آخر اشاره کرد: نیروگاه های منطقه تهران همکاری همه جانبه ای با سازمان محیط زیست در جهت اعلام روزانه سوخت مصرفی، ارسال سیگنال های آنالیز دود دودکش ها و بازدید کارشناسان داشته و دارد.
منبع:

1399/08/17
19:16:43
5.0/5
1296
تگهای خبر: پروژه , تكنولوژی , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات