بدون مجوز و حكم قضائی؛

آژانس اطلاعات دفاعی آمریكا داده های مردم را از دلالان می خرد

آژانس اطلاعات دفاعی آمریكا داده های مردم را از دلالان می خرد به گزارش ما دیجیتال آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا از سازمان های متخصص در امور دفاعی و اطلاعاتی نظامی این کشور با دور زدن روندهای قانونی، اطلاعات دیجیتال مردم را از دلالان داده خریداری می کند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از نیویورک تایمز، آژانس مذکور می تواند با کسب مجوز دادگاه برای دریافت داده های کاربری شهروندان آمریکا در فضای مجازی از شرکتهای فناوری اقدام نماید. اما به جای این کار به سراغ دلالان داده می رود و داده هایی را که آنها از شرکتهای سازنده اپلیکیشن های مختلف به دست آورده اند، خریداری و از این طریق از مردم جاسوسی می کند.
آژانس مورد اشاره به خصوص به جمع آوری اطلاعات در ارتباط با موقعیت مکانی و جغرافیایی کاربران علاقه زیادی دارد. در شرایطی که بر مبنای قوانین داخلی آمریکا هرگونه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران بدون صدور حکم قضائی غیرقانونی می باشد، تاکنون بارها اخباری در مورد تخلف سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده از این قوانین انتشار یافته است.
نکته جالب توجه این است که وظیفه اصلی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا جمع آوری اطلاعات از اهداف و توانایی های نظامی دولت های خارجی است تا توانایی دفاعی داخلی آمریکا را افزایش دهد. بنابراین جمع آوری اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکایی ارتباط چندانی با وظایف تعریف شده آن هم ندارد.
این آژانس اطلاعات خصوصی مردم آمریکا را در یک پایگاه داده جداگانه نگهداری می کند که دسترسی به آن مستلزم دریافت مجوزی خاص است. دسترسی به این داده ها در طول دو سال و نیم اخیر ۵ بار اتفاق افتاده است.
در نوامبر گذشته مشخص شد ستاد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده آمریکا، اطلاعات در ارتباط با موقعیت مکانی مسلمانان را از راه یک اپلیکیشن اعلام وقت نماز به نام مسلم پرو خریداری نموده است.
وزارت امنیت داخلی آمریکا هم بارها به دلیل جمع آوری اطلاعات در ارتباط با موقعیت جغرافیایی کاربران گوشیهای هوشمند و به خصوص مهاجران مورد انتقاد قرار گرفته است.


منبع:

1399/11/05
13:32:22
0.0/5
968
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات