تاكسی گرفتن بی دردسر با شبكه هوش مصنوعی

تاكسی گرفتن بی دردسر با شبكه هوش مصنوعی ما دیجیتال: با اینكه شركت سونی در زمینه عرضه خدمات تاكسی یاب هوشمند نام چندان شناخته شده ای نیست، اما می خواهد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در این حوزه هم فعال شود.به گزارش ما دیجیتال به نقل از انگجت، سونی در حال مذاكره با تعدادی از شركت های تاكسیرانی برجسته در ژاپن است تا یك پلتفورم تاكسی یابی قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی كند.
این پلتفورم از الگوریتم ویژه ای بهره می گیرد كه در زمینه فراخوان تاكسی برای اعزام به محل حضور مسافر و همین طور رساندن وی به مقصد به شاخص های متعددی مانند شرایط ترافیكی، وضعیت آب و هوا، حوادث غیرمترقبه و راه بندان های پیش بینی نشده و غیره توجه می كند.
هنوز مشخص نمی باشد این خدمات از چه زمانی عرضه خواهد شد و آیا در كشورهایی به غیر از ژاپن هم در دسترس خواهد بود. در ژاپن استفاده از خودروهای خصوصی و شخصی بعنوان تاكسی ممنوع می باشد و بنابراین طرح تازه سونی از شانس بالایی برای موفقیت برخوردار می باشد.
تویوتا در این زمینه رقابت جدی با سونی دارد و همچون ۷۰ میلیون دلار بودجه به طراحی برنامه موبایلی به نام ژاپن تاكسی اختصاص داده كه دسترسی سریع به تاكسی را با استفاده از خدمات هوش مصنوعی ممكن می كند.

1396/12/03
14:55:47
5.0/5
4866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات