بدافزاری ضد روترهای میكروتیك

بدافزاری ضد روترهای میكروتیك ما دیجیتال: بدافزار دولتی ضد روترهای میكروتیك بعد از آلوده كردن 100 كامپیوتر در جهان مربوط به كشورهای مظنون به گسترش تروریسم، كشف شد.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، كسپرسكی از گسترش یك بدافزار به نام استینگ شات اطلاع داد كه با مهارت و پیچیدگی خاصی، بدون اینكه سبب هنگ كردن سیستم شود، آن را آلوده كرده و دیتای مورد نظر را سرقت می كند.
حمله چند لایه با هدف جاسوسی از پی سی قربانی و با استفاده از روتر میكروتیك وبا دو قطعه نرم افزاری Canhadr (دسترسی عمیق به مموری و حافظه) و GollumApp (تمركز روی سطح دسترسی و مدیریت بر سیستم فایل و زنده نگه داشتن بدافزار برای همیشه) انجام می گردد.(نمونه اولیه بدافزار مربوط به 6 سال پیش است)
نكته قابل توجه اینكه بر عكس اغلب بدافزارهای نوشته شده، این بدافزار سبب كِرَش سیستم نمی گردد. بدافزار بعد از آلوده كردن، هرچیزی كه بخواهد از جمله، پسورد، ترافیك شبكه، اسكرین شات و... را سرقت می كند.
كسپرسكی معتقد می باشد این بدافزار بسیار پیچیده طراحی شده و ساختار آن شبیه Regin است كه توسط GCHQ انگلیس طراحی شده بود و بنابراین ادعا كرده كه كار انگلیسی ها است.
نمودار گستردگی بدافزار استینگ شات نشان داده است قربانیان اصلی افغانستان، عراق، اردن، كنیا، لیبی و تركیه هستند كه توسط 5 چشم (استرالیا، كانادا، نیوزیلند، انگلیس و آمریكا كه خویش را مسوول مانیتورینگ تروریسم می دانند) كنترل می شوند.
هنوز آپدیتی برای رفع باگ روی میكروتیك منتشر نشده است.


5656


1396/12/22
16:47:35
5.0/5
4966
تگهای خبر: بدافزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات