توسعه شهر۱۶ میلیارد دلاری هوش مصنوعی در چین

توسعه شهر۱۶ میلیارد دلاری هوش مصنوعی در چین ما دیجیتال: بندر شمالی «تیان جین» چین، با دریافت 100 میلیارد یوآن (16 میلیارد دلار) سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی بزرگ ترین شهر صنعتی در این زمینه خواهد شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، چین با هدف رهبری شماره یك در هوش مصنوعی تا سال 2025 و غلبه بر آمریكا استراتژی جدیدی تعریف كرده تا بتواند چالش موجود با آمریكا در بخش سخت افزار و اپلیكیشن های نظامی-تجاری را پشت سر بگذارد.
قرار است صنایع در رابطه با ربات های هوشمند در دو بخش نرم افزار و سخت افزار در این شهر توسعه یابند. همینطور 30 میلیارد یوآن هم برای بازسازی و به روزرسانی سیستم سنتی به رباتیك هزینه خواهد شد.
«سون وِن كوی» قائم مقام شهردار «تیان جین» گفت به هر طرح تحقیقاتی محلی یا ملی در حوزه هوش مصنوعی مبلغ 30 میلیون یوآن داده می گردد.
«شین هوآ» گزارش داد برای توسعه طرح «كارخانه های هوشمند» هم 10 میلیارد یوآن به صورت جداگانه سرمایه گذاری می گردد اما زمان آن را مشخص نكرد.
اتحادیه اروپا هم اخیراً اعلام نمود 1.5 میلیارد یورو در بخش هوش مصنوعی سرمایه گذاری می نماید و بدین ترتیب مجموع سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی اروپایی ها درزمینهٔ هوش مصنوعی تا 2020 به رقم 20 میلیارد یورو خواهد رسید.
چین در برنامه بلند مدت نقشه بازار 1 تریلیون یوآنی تا سال 2030 را برای كل كشور كشیده است.

5656


1397/02/28
15:13:05
5.0 / 5
4221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات