تلاش شركت های بزرگ آمریكایی برای رفع تحریم های هواوی

تلاش شركت های بزرگ آمریكایی برای رفع تحریم های هواوی ما دیجیتال: ظاهراً نخستین اثرات تحریم های اعمالی از طرف دولت ایالات متحده در ارتباط با شركت هوآوی، گریبان گیر خود شركت های آمریكایی شده است. ترس شركت های آمریكایی از كاهش سفارش های هواوی به این تولیدكنندگان سبب شده تا این شركت ها تمامی تلاش خودرا برای رفع یا كاهش تحریم ها و همین طور تسهیل تجارت با هواوی به كار بندند.بنابر گزارش رویترز، سران چند شركت بزرگ آمریكایی فعال در زمینه نیمه هادی مانند اینتل، كوالكام و زایلینكس، ملاقاتی را طی چند هفته گذشته با مسئولین وزارت بازرگانی ایالات متحده ترتیب داده اند تا درباب تحریم هواوی و اثراتد منفی آن بر اقتصاد ایالات متحده به بحث و تبادل نظر بپردازند.
از اواخر اردیبهشت ماه گذشته وزارت بازرگانی ایالات متحده در اقدامی بزرگ، هواوی را از خرید تجهیزات، خدمات و نرم افزارهای شركت های آمریكایی منع نموده است.
در جلسه ای كه سران شركت های مذكور با مسئولین دولت آمریكا ترتیب داده اند بیشتر بر روی تشریح و شفاف سازی این مساله تاكید شده كه محصولات شركت هواوی شامل گوشیهای هوشمند و كامپیوترهای سرور، از قطعاتی استفاده می نمایند كه جنبه عمومی داشته و جای هیچ نگرانی درباب عدم رعایت مسائل امنیتی در آنها وجود ندارد.

از 70 میلیارد دلاری كه شركت هواوی در سال 2018 برای خرید قطعات مصرفی در تجهیزات خود هزینه كرده، در حدود 11 میلیارد دلار آن از شركت های آمریكایی شامل كوالكام، اینتل و مایكرون بوده است كه این نشان از اهمیت هوآوی بعنوان یكی از مشتریان كلیدی این شركت هاست.
در همین زمینه آقای اندرو ویلیامسون، معاون ارشد شركت هواوی در جریان مصاحبه ای در مكزیك اعلام نموده كه هواوی از هیچ فرد یا مجموعه ای درخواستی برای لابی كردن جهت رفع تحریم ها نداشته است:
"آنها این تصمیم را با میل خودشان گرفته اند؛ برای خیلی از آنها هواوی یكی از بزرگترین مشتریان است."
در اختتام آقای ویلیامسون به این مورد نیز اشاره كرده كه خود شركت های آمریكایی بهتر از هر كسی می دانند كه قطع روابط تجاری با هواوی برای آنها عواقب فاجعه باری خواهد داشت.
به هر حال شركت های آمریكایی در حال كوشش برای رسیدن به راهكاری مناسب در جهت كاهش یا رفع تحریم های هواوی هستند تا علاوه بر كاهش ضررهای خود، یكی از بزرگترین مشتریان خودرا همچنان در دسترس داشته باشند و بتوانند به فروش محصولات خود به هواوی ادامه دهند.
2121


منبع:

1398/04/07
14:25:27
5.0/5
4492
تگهای خبر: خدمات , شركت , فروش , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات