اخطار درباره جاسوسی سایبری به بهانه كرونا

اخطار درباره جاسوسی سایبری به بهانه كرونا به گزارش ما دیجیتال ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی های سایبری دولت آمریكا به میلیاردها كاربر اینترنت اخطار داد كه اقدامات كنترلی و نظارتی به بهانه مقابله با كرونا می تواند بسیار طولانی شود.به گزارش ما دیجیتال به نقل از سی نت، وی كه با دست اندركاران فستیوال فیلم مستند بین المللی كپنهاك به صورت ویدئو كنفرانس مصاحبه كرده، افزوده است كه كنترل ها و نظارت های دولتی می تواند برای شناسایی افراد مبتلا به كرونا و كنترل رفت و آمدهای آنها آغاز شود، اما از این مسئله فراتر برود.
وی در این مورد به اقدامات دولت آمریكا برای جاسوسی سایبری از مردم این كشور اشاره نمود و اظهار داشت: كاخ سفید در حال مذاكره با شركت های فناوری مانند فیسبوك و گوگل برای جمع آوری داده های مربوط به موقعیت مكانی كاربران از راه گوشیهای هوشمند آنهاست تا بتواند جلوی شیوع بیشتر ویروس كرونا را بگیرد. با اینكه این مبادرت به مقامات بهداشتی كمك می نماید تا ویروس مذكور را ردگیری كنند، اما به اشتراك گذاری چنین اطلاعاتی با دولت ها می تواند برای امنیت و حریم شخصی مردم خطرناك باشد.
به گفته اسنودن دولت ها می توانند دامنه دسترسی خود به اطلاعات شخصی مردم را طی این بحران گسترش دهند و از این طریق اقدامات افراد را بررسی و كنترل كنند. بعنوان مثال دولت ها می توانند از راه مچ بندهای هوشمند ضربان قلب مردم را كنترل كنند و سپس از همین طریق انواع فعالیتهای افراد را هم زیر نظر بگیرند.
پس از آخر شیوع كرونا دولت ها كماكان می توانند به این نوع اطلاعات دسترسی داشته باشند و به بهانه مقابله با حملات تروریستی به جمع آوری داده های خصوصی افراد ادامه دهند. از این طریق آنها به سابقه استفاده هر كاربر از اینترنت، موقعیت های جغرافیایی روزانه افراد، وضعیت سلامت اشخاص و غیره دسترسی می یابند و تركیب این داده ها با ابزار هوش مصنوعی تصویری دقیق از تك تك افراد جامعه به دست می دهد.

1399/01/08
23:26:34
5.0/5
3090
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات