وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

رایگان شدن هزینه اینترنت شبكه شاد در همه اپراتورها

رایگان شدن هزینه اینترنت شبكه شاد در همه اپراتورها ما دیجیتال: زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از رایگان شدن شبكه آموزشی «شاد» در همه اپراتورها به دستور رئیس جمهور آگاهی داد.محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز (۱۹ شهریورماه) در حاشیه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دانش آموزان آینده سازاران کشور بوده و ۱۴ میلیون خانواده درگیر آموزش آنها هستند. زیرساخت های مجازی، آموزش را تسهیل کرده و سلامت را حفظ می نماید و تابحال ۸۶ هزار مدرسه به زیرساخت مربوطه متصل شده اند و روز گذشته نیز همین تعداد مدرسه ۵ گیگابیت ترافیک تولید کردند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ گیگابیت ظرفیت بوسیله شبکه ملی اطلاعات برای مدارس به وجود آمده است، اضافه کرد: از این مقدار فقط ۵ گیگ مشغول شده است، چون فعلا در ابتدای مباحث آموزشی هستیم.

این مسئول از رایگان شدن شبکه آموزشی «شاد» به دستور رئیس جمهور آگاهی داد و اظهار داشت: هزینه همه اپراتورها برای مدارس رایگان شده و روز گذشته مصرف «شاد» ۲۷ گیگابیت در ثانیه در پیک بود اما برای ۷۰۰ گیگابیت ظرفیت سازی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه پایش شبکه وجود دارد و مشکلی از این لحاظ نداریم، اشاره کرد: مسئله جدی ۵ درصد از مناطق روستایی کشور است که امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای آنها فراهم نبوده، به همین خاطر برنامه ریزی شده که امسال این مدارس متصل شوند و قسمتی از این ها نیز مربوط به استان زنجان است.

آذری جهرمی با اعلان اینکه ۳۵۰ مدرسه استان زنجان که به شبکه اینترنت اتصال ندارد و برنامه ریزی شده است در سه گام و تا اسفندماه اتصال این مدارس نیز صورت گیرد، تصریح کرد: گام نخست در آبان ماه، گام دوم در بهمن و گام سوم در اسفندماه صورت خواهد گرفت، این در حالیست که هم به لحاظ رایگان سازی زیرساخت ها و هم اتصال آمادگی بهتری نسبت به پیک اول کرونا خواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه در ابزاری همچون «شاد» نیز آموزش و پرورش خدمات خوبی ارائه کرده است، اشاره کرد: ما نیز در حل مشکلات آنها را همراهی می نماییم و همه باید مدارس و معلمان را در حفظ تداوم آموزش کمک نماییم. برای استان هایی که در اتصالات اینترنت مشکل دار دارند نیز سفرهایی صورت خواهد گرفت تا مشکلات به مرور حل شود.

منبع:

1399/06/19
23:44:47
5.0/5
1739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات