با هك سیستم پذیرش؛

حمله هكری به یك بیمارستان، بیمار آلمانی را كشت

حمله هكری به یك بیمارستان، بیمار آلمانی را كشت به گزارش ما دیجیتال یك حمله باج افزاری به سرورهای بیمارستانی در آلمان به صورت غیر مستقیم به مرگ یك بیمار منجر گردید.به گزارش ما دیجیتال به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات آلمانی روز گذشته اعلام نمودند یک حمله باج افزاری به تعطیلی سیستم های فناوری اطلاعات بیمارستانی در دوسلدورف منجر گردید. در نتیجه این اختلالات زنی که باید به سرعت در بیمارستان بستری می شد، بعد از انتقال به بیمارستان در شهر دیگری فوت کرد.
به نظر می رسد این اولین مرگی باشد که در نتیجه یک حمله باج افزاری ثبت شده باشد.
سیستم های کلینیک دانشگاه دوسلدورف به مدت یک هفته مختل شده بود. این بیمارستان اعلام نمود که تحقیقات نشان داد این اختلال در نتیجه حمله هکری به شکافی در نرم افزار تجاری بوده است.
در نتیجه این حمله سیستم های رایانشی بیمارستان به تدریج از کار افتاده و این واحد درمانی نمی توانست به اطلاعات برسد. در نتیجه مراجعان به اورژانس بیمارستان به واحدهای درمانی دیگر ارجاع می شدند و همینطور عمل های جراحی هم به تعویق افتادند.
طبق اطلاعات موجود هفته گذشته ۳۰ سرور در این بیمارستان رمزگذاری شدند و یک یادداشت باج خواهی روی یکی از سیستم ها وجود داشت. در این یادداشت آدرسی برای تماس وجود داشت اما مقدار باج مشخص نشده بود.


منبع:

1399/06/29
15:11:01
5.0/5
1752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات