ثبت نخستین روز آلوده تهران در پاییز و پیش بینی تداوم آلودگی هوا

ثبت نخستین روز آلوده تهران در پاییز و پیش بینی تداوم آلودگی هوا ما دیجیتال: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران هوای پایتخت طی روز گذشته و امروز (20 و 21 مهر) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و پیش بینی می شود كه این آلودگی تا فردا ادامه داشته باشد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، روز گذشته (۲۰ مهر) کیفیت هوا در تهران با شاخص میانگین ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و اولین روز آلوده در پاییز امسال رقم خورد همین طور برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا انتطار می رود که تا فردا (۲۲ شهریور) بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده شود.

آلودگی هوا در تهران بر اثر افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون درحالی شروع شده است که برمبنای آخرین اطلاعات سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا می تواند بوسیله این ذرات معلق منتقل شود و بدین جهت آلودگی هوا امکان مبتلاشدن به کرونا را بیشتر می کند. حسین شهید زاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - به ایسنا گفته است: از آنجایی که ارتباط مستقیمی بین آلودگی هوا و شیوع بیماری کووید ۱۹ وجود دارد باید تمهیدات لازم برای کنترل و مدیریت آلودگی هوا در شش ماهه دوم امسال اندیشیده شود.

به گفته وی اجرای مرحله سوم "طرح کاهش" که برای ورود خودرو ها به محدوده طرح ترافیک شرط دریافت معاینه فنی برتر را گذاشته است، می تواند در امتداد کنترل آلودگی هوا در این ایام موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به سبب آنکه آلودگی هوا و شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ می تواند سلامت تمام افراد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد، سفارش می شود که کلیه شهروندان از ترددهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی اجتناب کنند و تاجایی که امکان دارد این ایام را در منزل سپری کنند.

منبع:

1399/07/21
14:44:01
5.0/5
1640
تگهای خبر: شركت , كیفیت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات