محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبكه را ارتقا داد

محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبكه را ارتقا داد پژوهشگران یك شركت دانش بنیان موفق به تولید محصول جامع امنیت هارد دیسك بعنوان خدمات امنیتی شبكه شدند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید نرم افزارها، تجهیزات و ارائه خدمات در رابطه با امنیت شبکه همچون پیچیده ترین و با اهمیت ترین محصولات و خدمات در حوزه زیرساخت های اینترنتی است. باتوجه به خودداری شرکت های بزرگ بین المللی از فروش این نرم افزارها به کشور یک شرکت دانش بنیان موفق شد، این محصولات را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی ایران ساخت کند.
بهنام عبدالله شمشیرساز مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: باتوجه به کمبودی که در عرصه تولید نرم افزارها و تجهیزات حفاظتی مشاهده می کردیم، تصمیم گرفتیم با ایجاد یک شرکت دانش بنیان نسبت به بومی سازی این اقلام مهم اقدام نماییم.
این فعال دانش بنیان افزود: یکی از تولیدات این شرکت محصول جامع امنیت هارد دیسک است. این محصول خدمات امنیتی موجود در هارد دیسک را قابل استفاده می نماید. این سرویس ها به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار نمی گیرد و با کمک این محصول جامع این سرویس ها در دسترس خواهد بود و امنیت داده های درون هارد دیسک حفظ می شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت های خارجی حاضر نبودند این نرم افزار را به ایران بفروشند. این در حالیست که ما در این شرکت به کمک متخصصان جوان ایرانی موفق شدیم تا نمونه ایرانی را با یک دهم قیمت محصول مشابه خارجی تولید نماییم.
شمشیرساز با اشاره به موفقیت های شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: در صورتیکه این مسیر را ادامه دهیم، اطمینان دارم که کشور در این عرصه به خودکفایی کامل می رسد. البته این در صورتی است که حمایت های لازم، از طرف دستگاه های متولی و اجرائی تخصیص یابد. زمانی که آغاز به کار کردیم بعضی از مدیران شرکتها می گفتند که بومی سازی این نرم افزارها در ایران امکان ندارد و با دیده تردید به محصولات ایرانی نگاه می کردند.
وی همین طور بیان کرد: با گذشت زمان و اثبات کارایی و کیفیت این محصولات و خدمات، نظر این افراد تغییر نمود. با این همه هنوز هم لازم است که دراین زمینه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و با اجرای قانون همه نهادهای خصوصی و دولتی از استفاده از نرم افزارهای خارجی که دارای تولید مشابه داخلی است، منع شوند. با توجه به این که محصولات ما اغلب در صنایع بزرگی مانند خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد این مسئله امکان پذیر است.


منبع:

1399/08/22
12:41:33
5.0/5
1418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات