فائو:

شواهدی از انتشار كرونا از راه تجارت مواد غذایی وجود ندارد

شواهدی از انتشار كرونا از راه تجارت مواد غذایی وجود ندارد به گزارش ما دیجیتال مكسیمو تورِرو، اقتصاددان ارشد سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام نمود شواهد قابل توجهی از این كه ویروس كرونا از راه تجارت مواد غذایی منتشر می شود، وجود ندارد و چنین گزارشهایی باید نادیده گرفته شود.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، اقتصاددان ارشد فائو در کنفرانس غلات جهانی اظهار داشت: فائو پیش از این اعلام نموده بود که تولید غذا در کشورهای صادرکننده مواد غذایی را عامل شیوع کرونا نمی داند.

چین اعلام نموده که ویروس کرونا را در بسته بندی مواد غذایی وارداتی از ۲۰ کشور شناسایی کرده اما مقامات خارجی می گویند که عدم ارائه مدارک از جانب مقامات چینی به معنای آسیب زدن به تجارت است.

بر اساس گزارش رویترز، این کشور تست غذاهای منجمد وارداتی و بسته بندی آنها را افزایش داده و واردات از ۹۹ تأمین کننده مواد غذایی در ۲۰ کشور را معلق کرده است.

چین استدلال کرده برای پیشگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در این کشور که شیوع بیماری تا حدود زیادی مهار شده است، به اقدامات بیشتری نیاز است.

تصور می رود یک بازار مواد غذایی دریایی در شهر ووهان چین خاستگاه انتشار ویروس کرونای جدید بوده که سال قبل ظاهر شد. اما نشریه گلوبال تایمز که مورد حمایت حزب کمونیست چین است، مدعی شده که وجود ویروس کرونا در غذای وارداتی این احتمال را مطرح می کند که خاستگاه ویروس کرونا در واقع خارج از چین بوده است.
1399/08/28
20:46:16
5.0/5
1314
تگهای خبر: ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات