تلاش طلا برای جبران ریزش سنگین اخیر

تلاش طلا برای جبران ریزش سنگین اخیر قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تأثیر آمار اشتغال نه چندان مطلوب آمریكا و نگرانیها نسبت به افزایش موارد جهانی مبتلا شدن به ویروس كرونا افزایش پیدا كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۸۱۱ دلار و ۳۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۱۱ دلار و ۳۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۰۵ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا برای دومین هفته متوالی افزایش یافت که به معنای ضعیف شدن احیای بازار کار در بحبوحه افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا و محدودیتهای کسب و کار است.

استفن اینس، استراتژیست ارشد جهانی در شرکت خدمات مالی اکسی کورپ در اینباره اظهار داشت: آمار اشتغال نشان دهنده فاصله موجود بین فضای مثبت ناشی از ساخت واکسنهای موفق و مساله کوتاه مدت افزایش موارد مبتلا شدن به بیماری است. گزارش اخیر احتمال اتخاذ تدابیر محرک مالی بیشتر در آمریکا را تقویت کرد. اخبار واکسن به جذابیت سرمایه گذاری در طلا لطمه زده و این روند تا زمانی که با وضعیت تورمی روبرو شویم، ادامع پیدا خواهد نمود.

آمریکا رکورد ۲.۳ میلیون مورد جدید مبتلا شدن به ویروس کرونا را در دو هفته گذشته ثبت کرده است و در آلمان هم افزایش موارد مبتلا شدن به تمدید قرنطینه منجر گردیده است.

بر اساس گزارش رویترز، جزئیات گزارش نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا نشان داد سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا درباره فراهم کردن پشتیبانی از بازارها از راه خرید اوراق قرضه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: با عنایت به این که توزیع گسترده واکسن ویروس کرونا بعید است قبل از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ صورت گیرد، بانک های مرکزی احیانا به سیاستهای تسهیلی خود ادامه می دهند. این بانک پیشبینی قیمت ۱۲ ماهه اونس طلا را در ۲۱۰۰ دلار حفظ و اعلام نمود سیاستهای تسهیلی بانک مرکزی و دلار ضعیف به معنای پشتیبانی از قیمت طلا خواهد بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۳ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۹۶۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و به ۲۳۵۶ دلار و ۷۷ سنت رسید.

منبع:

1399/09/06
22:35:19
5.0/5
1305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات