مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان كشور

مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان كشور مدیركل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان كشور اظهار داشت: تعداد تلفات پرندگان به سبب مبتلاشدن به این بیماری زیاد نبوده است اما حالا آمار دقیقی از تلفات ندارم.شهاب الدین منتظمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: درحال حاضر سازمان دامپزشکی مرگ پرندگان مهاجر به سبب مبتلاشدن به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را در سه استان تایید کرده است که یکی از آنها تالاب میقان در استان مرکزی و دیگری تالاب میل در استان اردبیل است همین طور در یکی از نقاط تالابی در استان مازندران آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان گزارش شده است.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از قبل احتمال می داد که قسمتی از پرندگان مهاجر که از کشور روسیه وارد ایران می شوند، به این بیماری مبتلا باشند. بدین جهت جلساتی با سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت برگزار و هشدارهای لازم برای افزایش پایش و مدیریت این مساله به دستگاه های مختلف در استان های کشور داده شد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه همکاران ما در استانها هرگونه تلفاتی در پرندگان مهاجر را به سازمان دامپزشکی برای نمونه برداری اعلام می کنند، اشاره کرد: درحال حاضر تمامی لاشه های پرندگان مرده جمع آوری و به صورت بهداشتی دفع شده است.

منتظمی در پاسخ به این پرسش ایسنا که چه تعداد پرنده تا حالا به سبب مبتلاشدن به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، اظهار داشت: درحال حاضر آماری دراین زمینه ندارم اما تعداد تلفات زیاد نبوده است.

وی در آخر با اشاره به اینکه سفارش هایی از طرف وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی برای مدیریت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ارائه شده است، اظهار نمود: به هر حال درحال حاضر هیچگونه پروانه شکار برای مناطق درگیر بیماری صادر نمی گردد و تمامی مناطق به صورت مرتب پایش و لاشه ها با رعایت پروتکل ها جمع آوری می شوند.
1399/09/07
23:35:32
5.0/5
822
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات