قابلیت جالب گوشیهای هواوی برای هشدار وقوع زلزله

قابلیت جالب گوشیهای هواوی برای هشدار وقوع زلزله هواوی با قابلیت «هشدار زلزله» امکانی را برای کاربران خود فراهم نموده تا به وسیله دریافت هشدار روی گوشی، از وقوع زلزله باخبر شده و بتوانند اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند. در آخرین تغییرات، امکانات جالب دیگری نیز به این فناوری هواوی افزوده شده است.رابط کاربری گوشیهای هواوی همیشه یکی از پر امکانات ترین رابط های کاربری در دنیای گوشیها بوده است. این شرکت قابلیت جالبی برای گوشیهای خود در نظر گرفته که می تواند با کاربرد بسیار مفید خود، راهکاری برای نجات جان کاربران باشد.
بنا بر گزارش کاربران چینی، این توانایی هم اکنون با نام Earthquake Warning و بصورت نوتیفیکیشن هشدار در اختیار کاربران گوشیهای مجهز به خدمات موبایلی HMS هواوی، قرار گرفته است.

این قابلیت هم اکنون دو نوع هشدار را برای کاربران ارسال می کند که شامل سطح هشدار فاجعه بار و هشدار جهت آگاهی است.
همانطور که مشخص است این دو نوع هشدار برای دو سطح متفاوت از خطر بوده و متناسب با نوع داده های دریافت شده برای حادثه احتمالی، نوع اعلان هشدار برای کاربر نیز تغییر می کند. نوع هشدار به کاربر نیز بوسیله پخش آلارم توسط دستگاه و نمایش نوتیفیکیشن ها خواهد بود.
لازم به یادآوری است که هنگام وقوع زمین لرزه، شدت لرزش در منطقه حضور شما، تحت تأثیر فاصله از مرکز لرزه و شدت یا بزرگی آنست. هر چه به مرکز نزدیک تر بوده یا شدت وقوع بیشتر باشد، احساس و میزان تأثیر لرزش توسط شما بیشتر و متناسب با آن، شدت تخریب نیز افزایش پیدا خواهدنمود. با افزایش فاصله از مرکز زلزله نیز تخریب به تدریج کاهش پیدا می کند.
این سیستم هواوی برمبنای کانون زلزله، شدت تخمینی و سطح هشدار، داده های هشدار را برای تجهیزات آن منطقه (با در نظر گرفتن فواصل) صادر می کند.
به بیان دیگر، در مناطقی که لرزش ضعیف است، فقط یک پیام اطلاع رسانی توسط کاربر دریافت می شود تا آماده اقدامات ایمنی باشند. در صورت احتمال وقوع زمین لرزه شدیدتر، هشدار نیز جدی تر و مشخص تر خواهد بود و تلاش می شود تا به هر طریقی، شدت بالای حادثه را به اطلاع کاربر برساند.
علاوه بر این، قابلیت «هشدار زلزله» در گوشیهای هواوی، اطلاعات اضطراری و اقدامات پزشکی لازم را نیز در مواقع بحرانی در اختیار کاربر قرار می دهد.
این قابلیت گوشیهای HMS هواوی هم اکنون در چین فعال بوده و انتظار می رود در آینده برای کاربران سایر مناطق نیز در دسترس قرار بگیرد.


۲۱۲۱

1400/05/08
23:53:09
5.0/5
467
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات