آشنایی با تکنولوژی های برتر بهداشت داخل یخچال ال جی

آشنایی با تکنولوژی های برتر بهداشت داخل یخچال ال جی در دوران قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی که بیش از دو سال از شروع آن می گذرد، میزان دقت انسان ها به سلامتی و بهداشت به سطح بالایی رسیده است و رعایت بهداشت و ضدعفونی همه چیز، به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروز تبدیل گشته است. در این میان یخچال هم بعنوان یکی از  حیاتی ترین بخش های هر خانه و آشپزخانه از این رویه تازه بی نصیب نبوده و به تکنولوژی های جدیدی در حوزه بهداشت و ضدعفونی مجهز گردیده است.یکی از مهم ترین گام های کارخانه های یخچال سازی در دوران جدید، تجهیز این محصول به امکاناتی همچون تصفیه هوای ورودی و هوای خنک درون یخچال است تا از جریان هوای سرد تازه و بهداشتی درون یخچال اطمینان داشته باشیم. این امر به ویژه در حفظ تازگی و نگهداری مواد غذایی خام، خصوصاً میوه و سبزیجات بسیار مهم می باشد. به این جهت اغلب تولیدکنندگان به دنبال راه هایی برای کنترل دقیق دما و جریان هوای تازه، خنک و سالم در قفسه های مربوط به میوه و سبزیجات هستند و دراین زمینه تکنولوژی های گوناگونی را به ثبت رسانده اند.
همچنین شرکت های پیشرو در تولید لوازم خانگی و یخچال ها، با بهره بردن از تکنولوژی نور ماورابنفش، سلامت و بهداشتی فراتر از تصور را در بخش های مهم و پرکاربرد یخچال (مانند خروجی های آب) فراهم آورده و ضدعفونی کامل این بخش ها را به شکل مستمر ممکن ساخته اند.
برخی شرکتها هم برای تکمیل زنجیره ضدعفونی درون یخچال، در کنار استفاده از تکنولوژی نور آبی، سراغ تکنولوژی های قدیمی تری همچون استفاده از خواص ضد باکتریایی یون های نقره در بخش هایی از یخچال رفته اند، که البته در مقابل تکنولوژی نور آبی ماورا بنفش کاربرد چندانی ندارد.
یخچال های InstaView، نماد پیشتازی ال جی
ال جی همیشه در طراحی و تولید لوازم خانگی در سراسر دنیا موضوع بهداشت و سلامتی را سرلوحه کار خود قرارداده است که این مساله در محصولات مختلف همچون ماشین لباسشویی، ظرف شویی و هم چنین یخچال ها به خوبی قابل مشاهده می باشد.

ازاین رو یخچال های جدید InstaView Door-in-Door ال جی به فناوری UVnano مجهز شده اند که با بهره گیری از تکنولوژی لامپ های LED ماورابنفش، محل خروجی مخزن آب یخچال را هر ساعت ضدعفونی می کند تا ۹۹.۹۹ درصد باکتری ها و ویروس ها را نابود کند؛ و اینگونه کاربران بابت بهداشت و سلامتی یکی از پرکاربردترین و مهم ترین بخش های یخچال خاطرجمع خواهند بود.
یکی دیگر از امکانات جذاب و کارآمد برای حفظ بهداشت مواد غذایی در یخچال های ال جی، تکنولوژی Hygiene Fresh+ است. این تکنولوژی متشکل از یک سیستم فیلتر پنجگانه به همراه فن است که به شکل فعال هوای داخل محفظه یخچال را به درون خود مکیده و آنرا از میان فیلترهای قدرتمندی می گذراند. سیستم Hygiene Fresh+ در یخچال های ال جی درست مانند یک دستگاه تصفیه هوای قدرتمند و اختصاصی عمل می کند که برای یخچال تعبیه شده است و به مواد غذایی اجازه می دهد در هوای تمیزتری تنفس کرده و برای مدت بیشتری تازه باقی بمانند.
Hygiene Fresh+ ال جی با بهره گیری از سیستم دوگانه کاتالیزور نوری و لامپ UV LED به کاررفته در این دستگاه تصفیه هوای اختصاصی، گردوغبار، هاگ قارچ ها و کپک ها، باکتری ها، ویروس ها و بوی بد را از هوای درون یخچال می زداید و تا ۹۹.۹۹۹ درصد باکتری های درون یخچال را نابود می کند. همین طور فیلتر کربن دوگانه آن قادر به کاهش میزان بوهای اسیدی و قلیایی از محیط یخچال است که از عوامل فساد مواد غذایی درون یخچال به شمار می روند.
ال جی همین طور با بهره گیری از تکنولوژی های LINEAR Cooling و DoorCooling+ شرایط بهینه ای برای تازگی بیشتر مواد غذایی و سالم ماندن آنها برای مدت طولانی تر فراهم می آورد. LINEAR Cooling نوسانات دمایی درون یخچال را به حداقل می رساند که عامل اصلی خرابی و کاهش عمر مواد غذایی هستند و DoorCooling+ هم با جریان هوای خنک قدرتمند از خروجی هایی که در مناطق راهبردی یخچال تعبیه شده اند، تمامی محیط یخچال را به شکل یکنواختی با هوایی تصفیه شده خنک می کند.
البته تکنولوژی های مبتکرانه ال جی در یخچال و فریزرهای خانگی به همین محدود نشده و برای راحتی و آسایش بیشتر مصرف کننده و همین طور بهبود شیوه های نگهداری و مصرف مواد غذایی، یخچال های جدید این شرکت به فناوری های گوناگونی همچون Hygiene Fresh+، LG Craft Ice، Amazon Dash Replenishment و Metal Fresh مجهز گردیده اند.

۲۱۲۱

1400/05/10
15:53:48
5.0/5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات