خطر امنیتی برای کاربران پایگاه داده کلود مایکروسافت

خطر امنیتی برای کاربران پایگاه داده کلود مایکروسافت محققانی که در مورد یک حفره امنیتی خطرناک در پایگاه های داده پلت فرم کلود آزور مایکروسافت تحقیق کرده اند از تمامی کاربران خواسته اند تا کلیدهای دسترسی دیجیتال خودرا تغییر دهند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از رویترز، مایکروسافت به ۳۳۰۰ نفر از این کاربران هشدار داده که به سبب مشکلات امنیتی باید برای تغییر کلیدهای دیجیتال خود اقدام نمایند، اما پژوهشگران امنیتی می گویند همه کاربران پایگاه های داده مذکور باید برای جلوگیری از وقوع مشکل این کار را انجام دهند.
محققان شرکت امنیت کلود ویز این ماه از شناسایی حفره امنیتی آگاهی داده اند که کلیدهای دیجیتال اصلی بیشتر کاربران سیستم پایگاه داده Cosmos DB را افشا کرده است. در نتیجه سرقت، تغییر یا پاک کردن میلیونها سابقه و داده ممکن شده است.
ویز در مورد این مشکل به مایکروسافت هشدار داد و این شرکت به سرعت برای حل مشکل پیکربندی پایگاه داده مذکور اقدام نمود و ادعا نمود مشکل مورد اشاره محدود به ۳۳۰۰ نفر بوده و شواهدی از سوء استفاده از آن وجود ندارد. اما ویز و اداره امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا از تمامی کاربران Cosmos DB که زیرمجموعه پلت فرم آزور است خواستند کلیدهای دیجیتال دسترسی خودرا تغییر دهند.
مایکروسافت به پرسش های طرح شده از طرف ژوپیتر نتورک در مورد امکان ارائه لاگ فایل های جامع دو سال قبل این پلت فرم نیز پاسخ نداده و همین مساله نگرانی در مورد دسترسی بدون مجوز به آنها را افزایش داده است.

1400/06/08
10:27:53
5.0/5
520
تگهای خبر: دیجیتال , سیستم , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات