رئیس كمیته ارتباطات مجلس خبر داد:

تصمیم غیركارشناسی قطع كدهای دستوری موبایل، ورود مجدد شارژ كاغذی

تصمیم غیركارشناسی قطع كدهای دستوری موبایل، ورود مجدد شارژ كاغذی ما دیجیتال: رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی تصمیم بانك مركزی برای قطع سرویس كدهای دستوری (USSD) تلفن همراه را غیر كارشناسی عنوان و با آن مخالفت كرد.رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ابلاغیه بانك مركزی در خصوص قطع كدهای دستوری تلفن همراه (ستاره مربع) از ۱۵ بهمن ماه ۹۶ تصریح كرد: به این تصمیم معترض هستیم و نباید در یك سكوت خبری و بدون كار كارشناسی این سرویس از دسترس مردم خارج شود.
وی با اشاره به اینكه خیلی از كاربران تلفن همراه با استفاده از این كدهای دستوری سرویس هایی مانند پرداخت و شارژ اعتباری دریافت می كنند، تصریح كرد: خیلی از مشتركان موبایل در مناطق محروم و روستایی و هم مشتركان بی بضاعت و آنهایی كه گوشی هوشمند ندارند از این سرویس استفاده می نمایند و نباید بدون روش جایگزین، آن را قطع كرد.
رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه در صورت بروز این اتفاق، دولت و بانك مركزی باید پاسخگوی مجلس باشند، تصریح كرد: تمامی مشتركان موبایل نمی توانند با استفاده از اپلیكیشن نسبت به پرداخت و دریافت سرویس ها اقدام نمایند. بانك مركزی باید از ۶ ماه قبل با بیان به اپراتورها، راهكاری برای جایگزینی این سرویس می اندیشید.
وی اظهار داشت: به نظر می رسد در اجرای این طرح سوء مدیریت و دستهای پنهانی وجود دارد كه قصد دارند از این رانت بهره برده و اپلیكیشن و یا شیوه جدیدی را تعریف كنند و مردم مجبور شوند به سمت استفاده از شیوه جدید بروند.
سبحانی فر با اشاره به اینكه در صورت قطع سرویس USSD مردم مجبورند برای خرید كارت شارژ كاغذی به دفاتر پیشخوان رجوع كنند و یا گوشی هوشمند داشته باشند كه با استفاده از اپلیكیشن، شارژ اعتباری دریافت كنند، ادامه داد: در اجرای این طرح، حجم عظیمی از سوء استفاده اتفاق می افتد كه ما با آن مخالفیم.
عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در مورد عدم امنیت استفاده از سرویس كدهای دستوری بعنوان یكی از دلایل قطع این سرویس، اظهار داشت: این سوال مطرح می گردد كه چطور این سرویس در عرض یك شب، ناامن شد و چرا بانك مركزی از ۶ ماه قبل اعلام نكرد كه سرویس USSD ضعف امنیتی دارد و از امنیت كافی برخوردار نیست؟
وی با تاكید براینكه باید در یك پروسه زمانی و با انجام كار كارشناسی برای این سرویس تصمیم گیری شود، اضافه كرد: پرداخت با استفاده از كدهای دستوری روزانه حدود ۷۰ میلیون تراكنش را رقم می زند و حدود ۴۰ میلیون نفر با استفاده از این سرویس، تراكنش زیر ۴۰ هزار تومان دارند. نباید با تصمیم یك شبه مردم را غافلگیر كرد.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، بانك مركزی اعلام نموده است كه از ۱۵ بهمن ماه سرویس USSD را قطع خواهد نمود.

1396/11/11
15:57:38
5.0/5
4575
تگهای خبر: اپل , تلفن , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات