ایرانسل بیشترین رشد سهم بازار اپراتورها را از آن خود کرد

ایرانسل بیشترین رشد سهم بازار اپراتورها را از آن خود کرد به گزارش خبرآنلاین، با انتشار جلد 39 «فصل نامه آماری» سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مقایسه سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه برمبنای داده های این گزارش، مشخص شد که ایرانسل توانسته بیشترین رشد سهم بازار نسبت به دوره قبل را از آن خود کند و همراه اول در جایگاه دوم قرار گیرد. رشد سهم بازار رایتل نیز منفی بوده است.


سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در هر فصل، آمار عملکرد بازیگران حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، همچون اپراتورهای تلفن همراه را در یک گزارش رسمی با عنوان «فصل نامه آماری» منتشر می کند.
برمبنای تازه ترین شماره از این فصل نامه که مربوط به سه ماهه سوم (پاییز) سال ۱۴۰۰ است، ایرانسل توانسته است رشد ۰.۱۰۸ درصدی را در سهم بازار خود در مقایسه با سه ماهه دوم (تابستان) امسال تجربه کند. این در حالیست که سهم بازار همراه اول طی این مدت، ۰.۰۲۹ درصد رشد کرده است. سهم بازار رایتل نیز با منفی ۰.۱۳۸ درصد، نسبت به دوره قبل شاهد کاهش بوده است.
شاخص «سهم بازار»، یک شاخص مقایسه ای است که برمبنای آن، میزان اقبال به محصولات و خدمات هر یک از بازیگران فعال در یک حوزه، قابل ارزیابی و تحلیل است. بر همین اساس، با بررسی میزان مشترکان فعال هر اپراتور به نسبت کل مشترکان فعال اپراتورها، شاخص سهم بازار آن اپراتور قابل اندازه گیری است.
طبق گزارش رگولاتوری، در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، تعداد مشترکان فعال همراه اول ۷۲۷۹۴۸۱۶ مشترک، مشترکان فعال ایرانسل ۵۸۰۲۵۳۰۳ مشترک و مشترکان فعال رایتل نیز ۵۰۶۹۳۰۵ مشترک بوده است.
این در حالیست که طبق گزارش رگولاتوری در سه ماهه دوم امسال، تعداد مشترکان فعال همراه اول ۷۱۲۶۰۵۰۷ مشترک، مشترکان فعال ایرانسل ۵۶۶۸۸۵۱۶ مشترک و مشترکان فعال رایتل نیز ۵۱۴۹۱۴۵ مشترک بود.

1400/10/30
10:44:02
5.0/5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات