خوشحالم که همراه اول توانسته بخشی از عقب ماندگی های کشور در عرصه فضای مجازی را جبران کند

خوشحالم که همراه اول توانسته بخشی از عقب ماندگی های کشور در عرصه فضای مجازی را جبران کند به گزارش ما دیجیتال رئیس دانشگاه آزاد ضمن تاکید بر آموزش و فرهنگ سازی استفاده از شبکه های اجتماعی، از اقدامات همراه اول در تولید محتوا و راه اندازی پلت فرم های دیجیتال تشکر کرد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر امروز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه هیاتی، ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول، تفاهمنامه ای را با مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه کشور در جهت ارتقای سطح همکاری ها امضا کرد.
این تفاهمنامه در جهت تعاملات علمی-پژوهشی و تحقق اهداف کارآفرینی در ارتباط دانشگاه با صنعت، هم افزایی علمی و اجرایی، استفاده از سرویس ها و خدمات سازمانی همراه اول به همت مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور منعقد شد.
همکاری در ایجاد و توسعه زیرساخت های فناوری و سراهای نوآوری مشترک با رویکرد مسأله محوری، همکاری در تجاری سازی محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فن آوران مستقر در زیست بوم فناوری دانشگاه، همکاری در اجرای رویدادهای فناورانه، همکاری در ایجاد و توسعه شتاب دهنده های تخصصی، فضاهای کار اشتراکی مجازی، تجاری سازی محصولات فناورانه در پارک علم و فناوری دانشگاه و تقویت شبکه سازی در حوزه فناوری، همکاری برای توسعه زیرساخت های فناورانه به منظور ایجاد پلت فرم آموزشی و دورکاری دانشگاه، هدایت و تعریف پروژه های دانشجویی در جهت مسائل پژوهشی همراه اول، توسعه زیرساخت های فناوری نسل پنجم، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در جهت تسهیل گری تحقیق و توسعه و همینطور تاسیس صندوق مشترک جهت پشتیبانی از طرح های فناورانه بخشی از اهداف مهم مندرج در این تفاهمنامه است.
در این مراسم مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول ضمن معرفی پلت فرم های دیجیتال این اپراتور و تشریح وضعیت شبکه همراه اول، میزبان طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیات همراه بود.
در ادامه این بازدید رئیس دانشگاه آزاد ضمن اشاره به غفلت بزرگ صورت گرفته در واگذاری فضای سایبری و فرهنگی کشور به دیگران عنوان کرد: شاید از معدود کشورهایی هستیم که با عنایت به نگاهی که بر کشور حاکم است، باید خیلی زودتر و جدی تر در این حوزه وارد می شدیم.
وی اضافه کرد: امروز از این نظر خوشحال شدم که بخشی از آن عقب ماندگی های جدی که در این حوزه وجود دارد با تلاش دوستان همراه اول جبران شده و تلاشهای آنها مایه قوت دل بود.
طهرانچی با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم در این حوزه جایگاه خودمان را پیدا نماییم اظهار داشت: هیچ فرهنگی نمی تواند بدون داشتن موتور جستجو در این فضا حرفی برای گفتن داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر یک خدمات گیرنده باشیم، بازنده بزرگ خواهیم بود؛ بنابراین خوشحال شدم که دوستان ما در همراه اول جناب آقای دکتر اخوان و همکاران جوان و خوبشان اتفاقاتی را رقم زدند که قابل توجه بوده که می تواند منشا جهش کشور باشد.

1400/11/14
23:30:28
5.0/5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات