ایرانسل باز هم پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی شد

ایرانسل باز هم پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی شد به گزارش ما دیجیتال بر مبنای آخرین گزارش انتشار یافته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایرانسل در اردیبهشت ماه، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی اعلام گردید و در گزارش مشابه در ارتباط با فروردین ماه نیز، ایرانسل، اپراتور پیشتاز لقب گرفته بود.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دکتر عیسی زارع پور، در ادامه‌ی گزارش های دوره ای از وضعیت توسعه ارتباطات روستایی، با انتشار یک پست در صفحه‌ی خود در اینستاگرام، آمار اقدامات اپراتورهای ارتباطی در این حوزه در استانهای مختلف ایران، در هفته‌ی پایانی اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ را منتشر نمود.
بر این اساس از مجموع ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در ۱۳ استان، دسترسی ۳۷ روستا به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، توسط ایرانسل برقرار شده است. در این میان، یک روستا در استان آذربایجان شرقی، ۸ روستا در آذربایجان غربی، ۲ روستا در چهارمحال و بختیاری، ۶ روستا در خراسان رضوی، یک روستا در خراسان شمالی، ۶ روستا در سیستان و بلوچستان، ۷ روستا در کردستان، یک روستا در کرمان، یک روستا در گیلان و ۴ روستا هم در استان هرمزگان قرار دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پست اینستاگرامی، با اشاره به اینکه در هفته‌ی پایانی اردیبهشت ماه، در سرتاسر ایران عزیز، ۷۰ روستا به شبکه‌ی ملی اطلاعات پیوستند که در مجموع آنها، ۴۹۶۶ خانوار با بیشتر از ۱۷ هزار نفر جمعیت، از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند، تاکید کرده است: باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای ۲۰خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا آخر سال جاری عمل نماییم. کار سختی است و احتیاج به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان شاءالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد و این مسیر ادامه می یابد.
ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشتاز در توسعه اینترنت پرسرعت روستایی، طی سالهای اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، بخصوص در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، ایفا کند.
پیش از این، در روز ۳ بهمن ۱۴۰۰ و در «آیین رونمایی از اتصال ۱۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، دکتر زارع پور با تشکر از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و مجموعه‌ی کارکنان ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش کرده اند، اظهار داشت: «زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می کشند.» در این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در شهرک غدیر دهستان سیاخ دارنگون در استان فارس، به نمایندگی از ۲۵۰ سایت ارتباطی روستایی ایرانسل راه اندازی شد و با فناوری LTE-Pro، امکان دسترسی اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت را فراهم نمود.
همچنین در گزارش اینستاگرامی پیشین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از آمار اقدامات توسعه روستایی اپراتورهای ارتباطی در فروردین ۱۴۰۱ انتشار یافت، ایرانسل توانسته بود با ایجاد دسترسی برای ۲۵ روستا از مجموع ۳۶ روستا در ۱۱ استان، اپراتور پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی باشد.
در اولین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتورها در توسعه ارتباطات روستایی که ۱۴ دی ۱۴۰۰ منتشر گردید نیز، ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای مردم ۱۴ روستا در استانهای بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس، از مجموع ۳۲ روستا در سرتاسر کشور، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی کشور بود.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۹ آذر ۱۴۰۰، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل و افتتاح آنلاین سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، ضمن اشاره به ادامه‌ی پروژه‌ی اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه‌ی ملی اطلاعات، اظهار داشته بود: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که آخر سال ۱۴۰۱ است، با کمک شما راه اندازی شود و این شدنی است، بخصوص در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است. زحمت زیادی کشیده شده و انصافا کارهایی که ایرانسل انجام داده است جزو اقداماتِ تر و تمیز و باکیفیت است و امیدواریم این مسیر با سرعت ادامه یابد.

دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل هم در این مراسم، عنوان کرد: ما مهم ترین تعهد خویش را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می دانیم و تلاش می نماییم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آنرا بر مبنای برنامه زمان بندی پیش ببریم.

1401/04/01
11:35:59
5.0/5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات