نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ برگزار می گردد

نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ برگزار می گردد به گزارش ما دیجیتال، رئیس گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از برگزاری سیزدهمین جشنواره فناوری نانو با عنوان «ایران نانو ۱۴۰۱» در مهرماه اطلاع داد و اظهار داشت: در این نمایشگاه ۱۰۰ طرح نوآورانه که در راه رشد هستند، عرضه می شود.


عماد احمدوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا اضافه کرد: این نمایشگاه از ۹ تا ۱۲ مهرماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران با حضور همه فعالان زیست بوم فناوری که مورد تایید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هستند، برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: در این نمایشگاه صرفاً شرکت هایی می توانند حضور داشته باشند که محصول مورد تایید نانو مقیاس دارند چون که در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو یک فرایند ارزیابی و تایید محصول وجود دارد که هر سال به صورت مستمر شرکت ها محصولات خویش را به بخش مقیاس معرفی کرده و بعد از ارزیابی، اگر مورد تایید بخش قیاس قرار گرفت تاییدیه نانو مقیاس دریافت می کنند و جزو آمار محصولات شرکتهای فناوری قرار می گیرند.
رییس گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو درمورد تعداد طرح های عرضه شده در این نمایشگاه عنوان کرد: در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو ۱۰۰ طرح نوآورانه عرضه می شوند که این طرح ها در راه رشد هستند و صنایع و چه سرمایه گذاران می توانند با حضور در نمایشگاه با صاحبان فناوری ها تعامل داشته و در صنعت یا در چارچوب شراکت با این فناوری ها شرکت دانش بنیان تشکیل دهند.
احمدوند خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در جشنواره فناوری نانو شرکتهای فعال در حوزه های صنعتی نظیر عمران، ساختمان، انرژی، حمل و نقل، نفت، محصولات پیشرفته در حوزه بهداشت و سلامت و سازنده تجهیزات در رابطه با فناوری هستند.
وی با اشاره به اینکه برنامه های گوناگونی در این نمایشگاه اجرا می شود، تصریح کرد: نشست های تجاری یکی از برنامه های نمایشگاه فناوری نانو است که با حضور صاحبان صنایع در حوزه های صنعتی برگزار می گردد و فناوران فعالیتهای خویش را عرضه می دهند و صنایع هم نیاز و شرایط خویش را برای همکاری مطرح می کنند که این نشست تجاری زمینه ای برای شروع فعالیت آنها می شود، همینطور بعد از نتیجه گیری مورد حمایت ستاد فناوری نانو قرار می گیرند.
رییس گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو درمورد رویکرد صادراتی این نمایشگاه خاطرنشان کرد: سفارتخانه ها تلاش می کنند تا صنایع و تاجران را از کشور های مختلف دعوت کنند تا با توان های داخلی آشنا شده و زمینه صادرات محصول را فراهم آورند این برنامه با حمایت صندوق نوآوری هم صورت می گیرد.


1401/06/08
15:52:28
5.0/5
221
تگهای خبر: آموزش , دانش , دانش بنیان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات