درخواست سران G7 برای قابل اعتماد کردن هوش مصنوعی

درخواست سران G7 برای قابل اعتماد کردن هوش مصنوعی ما دیجیتال: رهبران «گروه هفت» خواهان تعیین استانداردهایی برای قابل اعتماد نگه داشتن هوش مصنوعی هستند، چونکه معتقدند مدیریت این فناوری با رشد آن همگام نیست.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از فایننشال پست، روز شنبه رهبران کشورهای گروه هفت(G۷) درخواست هایی عمومی برای توسعه و پذیرش استانداردهای فنی برای قابل اعتماد کردن هوش مصنوعی مطرح نمودند. آنها افزودند که بیم آن دارند که مدیریت این فناوری با رشد آن همگام نباشد.
رهبران ایالات متحده، ژاپن، آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، کانادا و اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای اعلام نمودند که بااینکه رویکردها به چشم انداز مشترک و هدف هوش مصنوعی قابل اعتماد ممکنست متفاوت باشد، اما قوانین فناوری های دیجیتال مانند هوش مصنوعی باید در امتداد ارزش های دموکراتیک مشترک ما رعایت شوند.
رهبران گروه هفت همین طور افزودند که باید فورا فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی مولد را بررسی نمایند.
این یک پیشرفت چندان جدید نیست. شرکت OpenAI که توسعه دهنده ربات گفتگوگر و نویسنده ChatGPT است، ایلان ماسک و گروهی از کارشناسان هوش مصنوعی را به واکنش واداشت تا نگرانی های خودرا در مورد این فناوری ابراز کنند و خواهان توقف شش ماهه توسعه هوش مصنوعی های قدرتمندتر شوند.
در همین حال، سم آلتمن مدیر عامل OpenAI هفته گذشته در ایالات متحده در مقابل نمایندگان سنا به ارائه پاره ای از توضیحات پرداخت و گفت: این کشور باید مجوز و الزامات آزمایشی را برای توسعه مدلهای هوش مصنوعی در نظر بگیرد.
رویکردهای مختلف، بینش یکسان
همه کشورها بصورت یکسان به هوش مصنوعی نزدیک نمی شوند. به عنوان مثال، چین سیاست بسیار محدود کننده ای دارد که بدنبال همسویی خدمات مولد مبتنی بر هوش مصنوعی با ارزش های سوسیالیستی این کشور است.
رهبران گروه هفت بر این اختلافات اساسی صحه گذاشتند، اما توانستند در مورد توسعه یک مجمع وزیران به نام «فرآیند هوش مصنوعی هیروشیما» برای بحث در مورد موضوعات مربوط به هوش مصنوعی مولد تا آخر سال جاری به توافق برسند.
اورسولا فون دِر لاین رییس کمیسیون اروپا اظهار داشت: ما می خواهیم سیستم های هوش مصنوعی بدون توجه به منشاءشان، دقیق، قابل اعتماد، ایمن و بدون تبعیض باشند.
رهبران گروه هفت همین طور از سازمان های بین المللی مانند سازمان همکاری اقتصادی و توسعه خواستند تا تحلیلی را در مورد تأثیر این تحولات سیاستگذاری شروع کنند.
اتحادیه اروپا و ایالات متحده مقرر است نظرات خودرا در مورد فناوری های نوظهور هوش مصنوعی در شورای تجارت و فناوری در سوئد که از ۳۰ تا ۳۱ مه برگزار می شود، به اشتراک گذارند.
منبع:

1402/03/01
13:28:43
5.0/5
245
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات