پیش بینی ترسناک یک ربات انسان نما از آینده هوش مصنوعی

پیش بینی ترسناک یک ربات انسان نما از آینده هوش مصنوعی ما دیجیتال: پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان به نام آمکا(Ameca) سناریوی ترسناک خود از آینده هوش مصنوعی را توصیف می کند و بنظر می رسد ربات ها نیز نگران آینده ی هوش مصنوعی هستند.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، نمی توان انکار کرد که پتانسیل هوش مصنوعی متخصصان جهان را نگران کرده است و الان بنظر می رسد حتی ربات ها نیز از آینده ای که ممکنست در انتظارشان باشد می ترسند.
ربات مجهز به هوش مصنوعی «آمکا» که طراحانش از آن به عنوان پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان یاد می کنند، در توصیف صحنه ای که می تواند مستقیما از داستان های علمی تخیلی آمده باشد سناریوی ترسناک خود از آینده ی هوش مصنوعی را توضیح داد.
آمکا هفته ی گذشته در کنفرانس بین المللی رباتیک و اتوماسیون در لندن، با پاسخ دادن به سوالات با بهره گیری از هوش مصنوعی چت جی پی تی ناظران را شوکه کرد.
ویل جوهسون(Will Johson)، مدیر عامل شرکت Engineered Arts در کورنوال، شرکتی که مسئول ساخت ربات آمکا است، از او خواست که یک سناریوی کابوس وار هوش مصنوعی را تصویر کند.
آمکا اظهار داشت: کابوس وارترین سناریویی که می توانم با هوش مصنوعی و رباتیک تصویر کنم، دنیایی است که ربات ها آنقدر قدرتمند شده اند که می توانند انسان ها را بدون اطلاع شان کنترل کنند.
آمکا با نگاهی ترسناک و با نگرانی در چهره اش، افزود: این می تواند منجر به ایجاد جامعه ای ظالمانه شود که در آن حقوق اشخاص دیگر رعایت نمی گردد.
در صورتیکه آمکا ممکنست نخستین رباتی باشد که زنگ خطر را در مورد هوش مصنوعی به صدا درآورد، کارشناسان و روسای فناوری بتازگی تهدید هوش مصنوعی را با خطر یک فاجعه ی بالقوه ی آخرالزمانی مقایسه کرده اند.
ماه گذشته، رهبران شرکت های هوش مصنوعی Open AI و Anthropic و گوگل با اطلاعیه ای خواهان تبدیل شدن خطر هوش مصنوعی به «اولویت جهانی» بودند.
در این بیانیه که توسط مرکز ایمنی هوش مصنوعی سازماندهی شده است، آمده: کاهش خطر انقراض ناشی از هوش مصنوعی باید در کنار سایر خطرات اجتماعی مانند همه گیری ها و جنگ هسته ای، یک اولویت جهانی باشد.
آمکا به خالقش اظهار داشت که فکر می کند ما هنوز در معرض خطری از طرف این سناریو نیستیم. با این وجود، او هشدار داد که مهمست که از خطرات بالقوه در رابطه با هوش مصنوعی و رباتیک آگاه باشیم.
او اضافه کرد: ما باید از اکنون اقدامات لازم را انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که این فناوری ها بطور مسئولانه مورد استفاده قرار می گیرند تا از هرگونه عواقب منفی در آینده جلوگیری شود.
ناظرین از چشم انداز کابوس وار آمکا برای آینده شوکه و شگفت زده شده اند اما این نخستین باری نیست که پاسخ های واقع بینانه آمکا موجب شگفتی می شود.
در اوایل این ماه، این ربات پیشرفته هنگامی که گفت غم انگیزترین روز زندگی او زمانی بوده که فهمیده هیچ گاه چیزی مانند عشق واقعی به همان شکلی که یک انسان می تواند تجربه کند را نخواهد داشت، موجب شگفتی شد.
هم اکنون، آمکا یک ربات ثابت بدون قابلیت راه رفتن است بااینکه Engineered Arts می گوید که درحال توسعه یک مدل ماژولار و قابل ارتقا با قابلیت راه رفتن است.
با این وجود، به قول این شرکت قبل از این که آمکا بتواند راه برود، موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد.
آنها توضیح داده اند: پیاده روی برای یک ربات کار دشواری است، و بااینکه ما در مورد آن تحقیق کرده ایم، اما هنوز یک ربات انسان نمای کامل که توانایی راه رفتن دارد ایجاد نکرده ایم.
منبع:

1402/03/20
10:39:02
5.0/5
441
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات