گوگل سیستم جایگزین پیامك را معرفی كرد: چت

گوگل سیستم جایگزین پیامك را معرفی كرد: چت ما دیجیتال: سیستم موسوم به «Chat» توسط گوگل و با همكاری اپراتورهای مخابراتی جایگزین پیامك / SMS می گردد تا رقیبی جدی ضد iMessage اپل، واتس اَپ و... شود.
به گزارش ما دیجیتال به نقل از خبر آنلاین، سرویس ارسال پیام RCS یا Rich Communication Services، نسل جدید و جایگزین استاندارد پیام كوتاه یا SMS یا پیامك است كه از سال 2007 بدین سو توسط انجمن GSMA توسعه داده شده و بعضی از اپراتورها به صورت انفرادی این سرویس را به نام «پیامك پیشرفته» برای كاربران خود عرضه نموده اند.
اما سیستم گوگل موسوم به «چت» این طور تعریف شده است كه RCS از روی اینترنت منتقل شود و بدین ترتیب می خواهد تا با كمك اپراتورهای مخابراتی، در برابر پیام رسان هایی مانند iMessage، واتس اَپ و... بایستد.
در واقع گوگل با سیستم «چتِ» جدید خود، تمام سرویس های منفرد RCS را یك كاسه كرده و با یك استاندارد روی شبكه، گوشی هوشمند و سیستم عامل به صورت واحد مدیریت می كند.
انجمن GSMA سالهاست كوشیده تا شركای جدیدی برای توسعه RCS پیدا كند كه موفق نبوده و حالا با مشاركت گوگل، نفسی تازه به استاندارد RCS خواهد داد.
البته كارشناسان می گویند گوگل و اپراتوها خیلی دیر به این فكر افتاده اند و قبول آن در سطح جهان و همه اپراتورها (55 اپراتور موبایل در جهان وجود دارد) كمی سخت به نظر می رسد.
گوگل هم مقرر است روی اپلیكیشن پیامك اندروید / Android Messages app امكانات چت را پیاده سازی كرده و سیستم جایگزین پیامك را راه اندازی كند، البته نحوه دسترسی كاربران سایر سیستم عامل ها مانند آی او اس و... هنوز معلوم نیست.


5656


1397/02/02
13:18:30
5.0/5
4270
تگهای خبر: اپراتور , اپل , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات