به جرم غرض ورزی سیاسی؛

ترامپ دستور تحقیقات از گوگل و فیسبوك را صادر كرد

ترامپ دستور تحقیقات از گوگل و فیسبوك را صادر كرد ما دیجیتال: كاخ سفید پیش نویس یك فرمان اجرایی را تهیه كرده كه بر اساس دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا به منظور تحقیقات ضدانحصار از گوگل و فیسبوك آماده شده است.به گزارش ما دیجیتال به نقل از بیزینس اینسایدر، در فرمان اجرایی یادشده گوگل و فیسبوك به غرض ورزی سیاسی و عدم رعایت بی طرفی در فعالیت هایشان هم متهم شده اند.
در بخشی از این پیش نویس با اشاره به استفاده گسترده افراد و سازمان ها از خدمات جستجوی اینترنتی، شبكه های اجتماعی و دیگر پلت فرم های آنلاین برای دسترسی به اطلاعات مورد نظر برای تصمیم گیری، خرید، رای دهی و.. تاكید شده است: این سایت ها نقش حیاتی در جامعه آمریكا ایفا می كنند و ضروری می باشد كه از شهروندان این كشور در برابر اقدامات ضدرقابتی ناشی از تسلط پلت فرم های آنلاین حفاظت شود.
در ادامه این متن آمده است: رقابت جدی در اكوسیستم آنلاین برای تضمین مسئولیت پذیری این پلت فرم ها ضروری می باشد و این امر به پیشبرد اقتصاد و فرایندهای دموكراتیك كمك می نماید. بنابراین باید رقابت در فضای آنلاین افزایش یابد تا هیچ پلت فرم آنلاینی نتواند قدرت خود در بازار را به گونه ای اعمال نماید كه با استفاده از تعصب ورزی و نقض بی طرفی به مشتریان صدمه برسد.
در صورت عملیاتی شدن این دستور، سازمان های مسئول باید ظرف مدت ۳۰ روز گزارش خویش را در مورد میزان رعایت بی طرفی و نحوه رعایت قوانین ضدانحصار توسط گوگل و فیسبوك و دیگر پلت فرم های بزرگ اینترنتی را به رئیس جمهور آمریكا تقدیم كنند. ترامپ قبل از این بارها فیسبوك و گوگل را به غرض ورزی سیاسی و ضدیت با خود متهم كرده بود و حالا می خواهد این دو شركت را به صورت جدی تحت فشار قرار دهد.

1397/07/01
00:10:09
5.0/5
4390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات