تهدیدات امنیتی در كمین كاربران گوگل

تهدیدات امنیتی در كمین كاربران گوگل به گزارش ما دیجیتال گوگل بررسی های مفصلی را بر روی وضعیت حساب های كاربری افراد انجام داده و مهم ترین تهدیدات امنیتی آنها را مشخص نموده است.


 

به گزارش ما دیجیتال به نقل از انگجت، گوگل می گوید تلاش داشته از این طریق درك بهتری از نحوه سرقت كلمات عبور كاربران توسط هكرها و كلاهبرداران اینترنتی به دست آورد.
بررسی یادشده از ماه مارس سال ۲۰۱۶ تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ بر روی بازارهای سیاه خرید و فروش كلمات عبور و داده های كاربران صورت گرفته است و نشان داده است كه چند روش عمده برای نفوذ به حساب های كاربری افراد به كار می رود.
در صدر این روش ها حملات موسوم به فیشینگ قرار دارد كه در قالب آنها ایمیل های فریبنده ای برای افراد ارسال شده و برای وادار كردن آنها به افشای اطلاعات خصوصیشان تلاش می گردد.
از مجموع حساب های كاربری هك شده مورد بررسی در جریان این تحقیق، ۱۲. ۴ میلیون حساب با استفاده از حملات فیشینگ هك شده بودند. ۷۸۰ هزار كاربر قربانی حملات موسوم به كی لاگر شده بودند كه در قالب آنها كلمات عبور با جاسوسی از صفحه كلید و نصب بدافزار بر روی آن سرقت می گردد. در نهایت ۱. ۹ میلیارد كاربر هم شاهد سرقت نام كاربری و كلمات عبور خود با استفاده از حملات هكری مختلف بوده اند كه روش های بسیار متنوعی داشته اند.
از مجموع قربانیان حملات هكری ۱۲ درصد از نام كاربری و ۷ درصد از كلمه عبور خود در جیمیل در حساب های كاربری دیگر استفاده می كردند و همین مساله صدمه پذیری آنها را افزایش داده و سبب نفوذ هكرها به دیگر حساب های آنها شده است.
گوگل می گوید با استفاده از ابزار امنیتی متنوع تلاش می كند مانع از ورود افراد غریبه به حساب كاربری افراد شود. این شركت اخطار داده ابزار مورد استفاده برای اجرای حملات فیشینگ و كی لاگر اطلاعات جانبی دیگری را هم جمع آوری می كنند. به عنوان مثال ۸۲ و ۷۴ درصد از ابزار یادشده آدرس های IP كاربران را جمع آوری می كنند. ابزار مذكور ممكن است شماره تماس، اطلاعات مدل گوشی و غیره را هم جمع آوری كنند.
 

1396/08/21
23:52:18
5.0/5
5475
تگهای خبر: گوگل , بدافزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات