شناسایی بدافزار خطرناك اندرویدی كه گوشی را منفجر می كند

شناسایی بدافزار خطرناك اندرویدی كه گوشی را منفجر می كند ما دیجیتال: خیلی از بدافزارهای طراحی شده برای آلوده كردن گوشیهای اندرویدی تنها برای سرقت داده ها طراحی می شوند اما فعالیت تخریبی یك بدافزار جدید آنقدر شدید است كه سبب صدمه فیزیكی می گردد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از اكستریم تك، این بدافزار كه توسط كارشناسان موسسه امنیتی كاسپراسكای شناسایی شده Loapi نام دارد و برای سرقت تمامی اطلاعات موجود در گوشی اعم از داده های مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت كوین تا دیگر داده های ذخیره شده در تلفن همراه طراحی شده است.
محققان می گویند بدافزار یادشده تابدان حد فعالیت نموده و سبب اشغال ظرفیت پردازنده و رم گوشی می گردد كه در نهایت باعث داغ شدن بیش از اندازه باتری و انفجار آن می گردد.
بدافزار Loapi از هیچ صدمه پذیری امنیتی برای دسترسی به گوشی كاربران استفاده نمی كند و در زمانی كه كاربران به سایت های آلوده و غیرمطمئن رجوع كنند، ممكن است از آنها درخواست شود تا برنامه ای با محتوای مستهجن را بر روی گوشی خود نصب كنند.
اگر كاربران چنین اشتباهی انجام دهند، در حین نصب برنامه از آنها خواسته می گردد تا تنظیمات امنیتی گوشی خویش را هم تغییر دهند كه با این كار بدافزار Loapi دسترسی مورد نظر را به اطلاعات ذخیره شده در گوشی پیدا كرده و سرقت داده ها را آغاز می كند.
بعد از نصب Loapi این بدافزار نسبت به ارسال انبوهی از پیام های ناخواسته برای دیگر كاربران اقدام می كند، آگهی های تبلیغاتی متعددی را بر روی گوشی به نمایش درمی آورد و از گوشی فرد برای اجرای حملات بوت نت استفاده می نماید. سرقت بیت كوین و دیگر ارزهای دیجیتال هم توسط Loapi صورت می گیرد.
فشاری كه این بدافزار برای انجام این حجم از فعالیت به پردازنده گوشی وارد می كند، در مواردی به داغ شدن بیش از اندازه باتری و انفجار آن هم منجر شده و بنابراین كاربران باید به طور جدی از نصب برنامه های مشكوك و تایید نشده خودداری كنند.

1396/09/30
14:23:30
5.0/5
4946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات