با حضور وزیر ارتباطات؛

آزمایشگاه جامع الكترومغناطیسی در حوزه فضایی افتتاح شد

آزمایشگاه جامع الكترومغناطیسی در حوزه فضایی افتتاح شد ما دیجیتال: آزمایشگاه جامع سازگاری الكترومغناطیسی در حوزه فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با حضور وزیر ارتباطات راه اندازی شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، این آزمایشگاه بعنوان مركز تجمیع، یكپارچه سازی و آزمون سامانه های فضایی كشور بامداد امروز دوشنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران و سایر مسئولان حوزه ارتباطات كشور به بهره برداری رسید.
تامین نیازهای آزمون سامانه های فضایی كشور بعنوان یكی از مصداق های مهم در توسعه فناوری های فضایی همچون اهداف راه اندازی این آزمایشگاه اعلام گردید.
آزمون تداخل و سازگاری الكترومغناطیسی جزء جدایی ناپذیر پروژه های فضایی و قسمتی از روند اجرایی استانداردسازی محصولات مجازی است كه با عنایت به خلاء وجود یك آزمایشگاه جامع برای پوشش كامل این آزمون ها در كشور، پژوهشگاه فضایی ایران راه اندازی آزمایشگاه EMC را در دستور كار قرار داد.
گفته شده است كه این آزمایشگاه كامل ترین نمونه در نوع خود در كشور شمرده می شود و توانایی ایجاد آزمون های تداخل و سازگاری الكترومغناطیسی ماهواره ها با استاندارد فضایی را دارد.
در این مراسم همین طور از سامانه نرم افزاری شبیه ساز ماهواره رونمایی گردید.
این سامانه یك بسته نرم افزاری است كه در پژوهشگاه سامانه های ماهواره ای پژوهشگاه فضایی ایران توسعه یافته و امكان بررسی و تحلیل عملكرد زیرسیستم های فضایی را فراهم می آورد.
در همین حال، رادیوتلسكوپ باز یكی دیگر از دستاوردهای محققان پژوهشگاه فضایی ایران است كه امروز با حضور وزیر ارتباطات رونمایی گردید.
این پروژه نوعی آنتن رادیویی است كه در طیف فركانسی رادیویی به منظور كشف و جمع آوری اطلاعات از منابع رادیویی در فضا استفاده می نماید و ایستگاه رصدخانه رادیویی را طی مراحل فنی برای پیشگیری از تداخل با امواج الكترومغناطیسی ادوات دیگر، مكان یابی می كند.

1397/12/06
14:40:49
5.0/5
4661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات