تولید سیستم عامل جدید توسط شركت گوگل

تولید سیستم عامل جدید توسط شركت گوگل به گزارش ما دیجیتال گوگل مشغول ساخت یك سیستم عامل جدید است كه احیانا جایگزین اندروید می گردد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از دیجیتال ترندز، گوگل تابحال سیستم های عامل اندروید و كروم OS را عرضه نموده است. اما این شركت مشغول كار روی یك سیستم عامل سوم به نام Fuchsia است.
فوشیا به صورت كامل با تمام سیستم های عامل موبایل عرضه شده همچون اندروید متفاوت می باشد. البته اطلاعات كمی از این سیستم عامل انتشار یافته و هنوز مشخص نمی باشد جایگزین اندروید می گردد یا خیر.
اما تا این لحظه مشخص شده یكی از تفاوت های فوشیا با اندروید و كروم او اس آن است كه بر محور لینوكس ساخته نمی شود. درعوض برپایه هسته ای به نام Magenta(مخصوص گوگل) ساخته می گردد. به قول گوگل Magenta برای موبایل ها و رایانه های شخصی مدرن عرضه می گردد. ازاین رو احیانا از فوشیا در موبایل ها هم استفاده گردد.
علاوه بر آن گوگل اعلام نموده زبان برنامه نویسی اپل(Swift) هم قابلیت عملكرد در این سیستم را دارد.
با این وجود هنوز كاربرد این سیستم عامل مشخص نمی باشد. احتمال دارد بعنوان جایگزین اندروید از آن استفاده گردد زیرا این سیستم عامل مدت ها پیش از سیستم آیفون نوشته شده و در حقیقت مخصوص دوربین های دیجیتال بوده است. اما بعد از عرضه آیفون از اندروید برای موبایل استفاده شد.
 

1396/10/13
22:35:38
5.0/5
5465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات