مردم باید قادر به نظارت بر چگونگی گردش كالا در سطح كشور باشند

مردم باید قادر به نظارت بر چگونگی گردش كالا در سطح كشور باشند ما دیجیتال: شاتا نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ساماندهی لجستیك تجاری و زنجیره های تامین كشور با اشاره به اقدامات مختلفی كه در امتداد رصد و اعمال كنترل های مختلف بر جریان گردش كالای كشور صورت می پذیرد؛ اظهار داشت: آثار و نتایج این طرح ها باید برای آحاد مردم ملموس و گام های برداشته شده به اطلاع دقیق آنها برسد.


رضا رحمانی در این نشست گفت: سامانه های در رابطه با سازماندهی اطلاعات و فرآیندهای ورود شامل كالاهای تولید داخل و یا وارداتی، توزیع و عرضه كالا باید به ذینفعان این طرح همچون اصناف كشور به درستی معرفی شوند. وی ادامه داد: برای اجتناب از برخی اقدامات زاید در مدیریت صحیح توزیع كالا در كشورضروری است سامانه های گوناگون رصد كالا یكپارچه شده و افراد را هر روز به یك سامانه جدید ارجاع ندهیم.
وزیر صنعت افزود: امروز یكی از اشكالات این سامانه ها غیر ملموس بودن آثار و خروجی های آنها برای مردم می باشد.
وی اظهار داشت: مردم حق دارند بدانند نتایج این اقدامات و راه اندازی سامانه های مختلف چیست و چه تاثیری روی تامین اقلام كالایی مورد نیاز آنها دارد.
رحمانی در مورد نوع طراحی و شیوه بهره برداری از این سامانه ها اشاره كرد: هم اطلاعات ورودی مثل كالاهای تولیدی یا وارداتی و همین طور افراد دریافت كننده اطلاعات و آمار در صورت بازگشت به سریعترین و سهل ترین روش های ممكن باید به موارد مورد نیاز دسترسی داشته باشند.
وی تصریح كرد: اصلاح و ساماندهی اصولی نظام توزیع كالای كشور به شكلی باید باشد كه در شرایط خاص با مشكلات ناخواسته ای مواجه نشویم اصل اساسی این برنامه ساماندهی است كه نتایج موثر آن مد نظر ماست.
گفتنی است در چارچوب "طرح ساماندهی لجستیك تجاری و زنجیره های تامین كشور"، رصد پذیر كردن جریان گردش كالا، ایجاد سامانه مدیریت توزیع كالا در كشور، تدوین سند جامع نظام توزیع، توانمند سازی اصناف و شبكه توزیع كالاهای اساسی و... ؛ از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/03/12
16:04:09
5.0/5
4820
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات