چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟

چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟ به گزارش ما دیجیتال همواره تقابل پرچمداران شركت های مختلف برای دوست داران دنیای فناوری، جذابیت خاصی داشته است. سامسونگ گلكسی اس 10 پلاس و Huawei P30 Pro رقبای قدرتمندی برای یكدیگر هستند؛ اما پرچمدار هواوی قابلیت هایی دارد كه می تواند برگ برنده این گوشی باشد.گوشی گلكسی اس 10 پلاس و به صورت كلی سری گلكسی اس 10 سامسونگ توانسته اند ظرف ماه های گذشته توجه زیادی را به خود جلب كنند كه البته بی جهت هم نیست. با این وجود از طریق رسیدن Huawei P30 Pro سبب كاهش توجه مردم به آنها شده است. هرچند این گوشیها نقاط اشتراك زیادی دارند، اما از برخی جهات Huawei P30 Pro بر رقیب خود برتری دارد.
نه تنها Huawei P30 Pro ظاهر جذاب و مشخصات قدرتمندی دارد، بلكه همان گونه كه گفتیم از برخی قابلیت های اضافی هم بهره می برد كه آنرا به گزینه بهتری نسبت به گلكسی اس 10 پلاس تبدیل نموده است. به صورت كلی چهار دلیل برای ترجیح دادن Huawei P30 Proبر گلكسی اس 10 پلاس وجود دارد كه در نوشتار پیش رو به تشریح آنها می پردازیم.

1. زوم اپیتكال 5 برابری؛ به سوژه نزدیك تر شوید
نمی توان انكار كرد كه گلكسی اس 10 پلاس دوربین بسیار خوبی دارد. این گوشی در بخش پشتی از سه دوربین و در جلو از دو دوربین بهره می برد. اما هواوی از چهار دوربین در پشت و یك دوربین در جلو بهره برده است. با این وجود بزرگ ترین مزیت Huawei P30 Pro نسبت به گلكسی اس 10 پلاس، توانایی عكس گرفتن با بزرگ نمایی 5 برابر است كه به لطف یك دوربین 8 مگاپیكسلی جداگانه ممكن شده است؛ این در شرایطی است كه گلكسی اس 10 پلاس تنها از زوم 2 برابری پشتیبانی می كند.
بزرگ نمایی اپتیكال 5 برابری این امكان را به شما می دهد تا بتوانید از نزدیك ترین نمای ممكن از سوژه یا اشیای مورد نظر خود عكس بگیرید. زوم اپتیكال نسبت به زوم دیجیتال، جزئیات بیشتری را ثبت می كند؛ ازاین رو چنین قابلیتی می تواند برای كاربر بسیار مفید باشد.
بزرگ نمایی نهایی Huawei P30 Pro در تركیب با تكنیك دیجیتال به 10 برابر می رسد كه تلفیقی از زوم دیجیتال و اپتیكال است و با نام Hybrid Zoom شناخته می شود. هرچند بزرگ نمایی تركیبی (Hybrid Zoom) سطح جزئیات پایین تری نسبت به بزرگ نمایی اپتیكال دارد، اما معمولاً بهتر از بزرگ نمایی دیجیتال به تنهایی است. قابل ذكر است كه حداكثر بزرگ نمایی دیجیتال در گوشی Huawei P30 Pro به 50 برابر می رسد.

2. حالت عكاسی در شب؛ تصاویر روشن تر در نور ضعیف
گلكسی اس 10 پلاس رسماً فاقد حالت شب برای دوربین است؛ اما از هوش مصنوعی برای بهبود كیفیت عكس در شرایط نوری ضعیف استفاده می نماید. این توانایی بخشی از برنامه Scene Optimizer موجود بر روی كلیه گوشیهای سری گلكسی اس 10 است. در صورتیكه شرایط نوری محیط عكاسی ایجاب كند، آیكون Bright Night Mode كه یك ماه كوچك است، در این گوشی پدیدار می شود. تجربه نشان داده است فعال شدن این حالت بسیار دشوار است و تأثیر ناچیزی هم بر عكس دارد.
در طرف مقابل، حالت عكاسی در شب یك قابلیت مستقل بر روی گوشی Huawei P30 Pro است كه امكان دست یابی به تصاویر واضح تر و نتایج بهتر را در شرایط نوری بسیار ضعیف میسر می كند. كافی است در مواقع نیاز این حالت را انتخاب كنید تا ظرف حداكثر 5 ثانیه، بتوانید عكس دلخواه خویش را بگیرید. برخلاف سامسونگ، تأثیر این توانایی چشمگیرتر است. در زیر تصویری از مقایسه قابلیت حالت عكاسی در شب هواوی را در مقایسه با گوشی سامسونگ مشاهده می كنید. لازم به ذكر است این توانایی بر روی Huawei Mate 20 هم یافت می شود كه نتیجه آن در تصویر سمت چپ مشخص است.
3. شارژر سریع تر 40 واتی با قابلیت Fast Charge
شارژ سریع قابلیتی است كه معمولاً كمتر به آن توجه می شود؛ اما این توانایی می تواند در عین كوتاه كردن زمان شارژ، شارژدهی باتری شما را ساعت ها افزایش دهد. هنگامی كه برای شارژ كردن گوشی خود عجله دارید یا زمان كافی در اختیار ندارید، مطمئناً این توانایی بیشتر از پیش اهمیت می یابد.
از آنجایی كه Huawei P30 Pro از شارژر 40 واتی و گلكسی اس 10 پلاس از شارژر 15 واتی بهره می برد، انتظار می رود عملكرد Huawei P30 Pro به طرز قابل ملاحظه ای سریع تر باشد. در نظر داشته باشید آنچه كه گفته شد، در مورد شارژر موجود در جعبه گوشی هاست كه همراه با محصول عرضه می شود.

4. قابلیت Dual-View؛ ضبط هم زمان با دو دوربین
علی رغم اینكه هر دو گوشی گلكسی اس 10 پلاس و Huawei P30 Pro دارای چندین دوربین پشتی هستند، اما تنها Huawei P30 Pro امكان ضبط هم زمان با دو دوربین را به شما می دهد و اس 10 پلاس از این توانایی برخوردار نیست.
در گوشی سامسونگ امكان استفاده از سه دوربین به صورت جداگانه وجود دارد كه البته گوشی هواوی هم از آن پشتیبانی می كند؛ اما Huawei P30 Pro از ضبط هم زمان با دو دوربین بهره می برد كه یكی از آنها بزرگ نمایی بیشتری نسبت به دیگری عرضه می كند؛ بدین شكل می توانید دو نمای مختلف (نمای نزدیك و نمای دور) را از یك سوژه به صورت هم زمان و در كنار هم ضبط كنید.
2121

1398/03/30
23:50:55
5.0/5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات