آخرین وضعیت فعالیت كاربران ؛

۳۰ میلیون ایرانی كاربر معمول اینترنت هستند

۳۰ میلیون ایرانی كاربر معمول اینترنت هستند به گزارش ما دیجیتال بر اساس آخرین وضعیت فعالیت كاربران فناوری اطلاعات و ارتباطات در كشور، ۳۰ میلیون ایرانی كاربر معمول اینترنت هستند و محصلان بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را به خود اختصاص داده اند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، آخرین نتایج طرح آمارگیری برخورداری خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات نشان داده است از مجموع جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر كشور، بیشترین ضریب نفوذ اینترنت با ۸۹.۶ درصد مربوط به محصلان است. در همین حال از مجموع ۴۴.۸ میلیون نفر كاربران اینترنت ۱۰ ساله و بیشتر در كشور ۳۶.۵ درصد شاغل، ۲۶.۷ درصد خانه دار، ۲۳.۸ درصد محصل، ۶.۳ درصد بیكار و ۵.۶ درصد دارای درآمد بدون كار هستند.
وضعیت فعالیت كاربران فناوری اطلاعات و ارتباطات در كشور بر اساس سه شاخص دسترسی به موبایل، دسترسی به اینترنت و دسترسی به كامپیوتر در طرح آمارگیری مركز آمار و سازمان فناوری اطلاعات ایران به دست آمده است بر اساس این آمار از كل كاربران اینترنت ۶ ساله و بیشتر در كشور حدود ۲۹.۴ میلیون نفر (۶۳.۴ درصد) حداقل یك مرتبه در روز از اینترنت استفاده می نمایند. به بیان دیگر نزدیك به ۳۰ میلیون ایرانی كاربر معمول اینترنت هستند.
در این آمارگیری، كاربر اینترنت به كسی گفته می شود كه طی بازه زمانی ۳ ماهه حداقل یك مرتبه از اینترنت بهره برده باشد.
بررسی ها نشان داده است كه ۳.۵ میلیون نفر از جمعیت كشور حداقل یك مرتبه در هفته، ۷۴۹ هزار نفر حداقل یك مرتبه در ماه و ۲۴۳ هزار نفر كمتر از یك مرتبه در ماه از اینترنت استفاده می نمایند.
در همین حال این آمار نشان داده است كه ضریب نفوذ تلفن همراه برای شاغلان ۹۷.۴ درصد، برای افراد بیكار ۹۱.۹ درصد، برای محصلان ۶۶.۷ درصد، برای افراد دارای درآمد بدون كار ۸۴.۵ درصد و برای افراد خانه دار ۸۳.۷ درصد است. به بیان دیگر بیشترین ضریب نفوذ تلفن همراه در كشور به شاغلان اختصاص دارد و ۳۸.۲ درصد كاربران موبایل شاغل هستند. این در شرایطی است كه بیشترین ضریب نفوذ كامپیوتر با ۹۴.۵ درصد به محصلان اختصاص دارد.
گزیده یافته های آماری در طرح آمارگیری برخورداری از خانوار ایرانی از ICT مربوط به آبان ماه سال ۹۶ است كه الان از جانب سازمان فناوری اطلاعات ایران بعنوان آخرین وضعیت كشور در این عرصه انتشار یافته است.

1398/04/05
01:29:40
5.0/5
4098
تگهای خبر: اینترنت , تلفن , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات