توضیح ایرانسل درباره حجم مصرف شده در پیام رسان های داخلی، ایرانسلی ها متضرر نشده اند

توضیح ایرانسل درباره حجم مصرف شده در پیام رسان های داخلی، ایرانسلی ها متضرر نشده اند به گزارش ما دیجیتال پیرو اخبار انتشار یافته در مورد ترافیك لحاظ شده در بخش «حجم مصرف شده در پیام رسان های داخلی» اپلیكیشن «ایرانسل من»، ایرانسل اطلاعیه ای منتشر نمود.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، متن این بیانیه به شرح زیر است: ایرانسل در جهت ارتقای خدمات خود و بهبود تجربه مشتری طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۶ تا ۸ تیرماه ۱۳۹۸) در صدد بروزرسانی برخی سامانه های محاسبه تعرفه اینترنت بود.
با عنایت به مصوبه های كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص تفكیك تعرفه اینترنت خارجی از اینترنت داخلی و پیام رسان های داخلی، اپراتورها موظفند ترافیك خارجی را با تعرفه عادی، ترافیك وب سایت ها و اپلیكیشن های داخلی را با تعرفه یك دوم و ترافیك پیام رسان های داخلی را با تعرفه یك سوم محاسبه كنند.
در بازه زمانی فوق، به علت پیچیدگیِ امكان تفكیك «حجم مصرف شده خارجی»، «حجم مصرف شده از محتوای داخلی» و «حجم مصرف شده در پیام رسان های داخلی»، ایرانسل تصمیم گرفت تا به منظور رعایت حقوق مشتركان، كمترین تعرفه در بین سه بخش ذكر شده كه مربوط به «حجم مصرف شده در پیام رسان های داخلی» (معادل یك سوم تعرفه خارجی) است را برای تمامی مصارف اینترنت مشتركان به صورت یكسان لحاظ كند.
بر این اساس، در بازه زمانی مدنظر، تمامی اینترنت مصرفی مشتركان ایرانسل، با تعرفه یك سوم محاسبه شد.
بدیهی است، در این بازه زمانی تغییری در محاسبه تعرفه خدمات اینترنتی كه به صورت مجانی به مشتركان عرضه می شد، صورت نگرفته و این خدمات همچنان به صورت مجانی عرضه شده است.
با عنایت به شائبه های مطرح شده برای بعضی از مشتركان، ایرانسل وظیفه خود دانست كه با عرضه توضیحات فوق، به مشتركان خود اطمینان دهد كه نه تنها متضرر نشده اند، بلكه از تخفیف تعرفه ای هم برخوردار شده اند.
همینطور ایرانسل با عنایت به نگرانی های آن دسته از مشتركانی كه فارغ از این بازه زمانی، شاهد لحاظ شدن ترافیك در بخش پیام رسان های داخلی اپلیكیشن «ایرانسل من» بدون استفاده از این پیام رسان ها هستند، تصریح می كند: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به صورت دوره ای، آی پی (IP) وب سایت ها یا اپلیكیشن هایی كه پیام رسان داخلی محسوب شده و تعرفه آنها به صورت یك سوم محاسبه می شود را به اپراتورها ابلاغ می كند. حجم ترافیك احتمالی مشاهده شده در بخش پیام رسان های داخلی اپلیكیشن ایرانسل من، به علت بازدید از وب سایت ها یا استفاده از اپلیكیشن های با IPهای فوق است. بر این اساس نه تنها افزایش هزینه ای متوجه این دسته از مشتركان نیست؛ بلكه بخشی از مصرف اینترنت آنها با تعرفه یك سوم محاسبه می شود. 2121

1398/04/17
15:36:38
5.0/5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات