گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد

گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد ما دیجیتال: استفاده بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از یك گوشی هواوی پی 20 برای تهیه عكس سلفی با مجریان شبكه آی تی وی این كشور جنجال آفرین شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از فوربس، در شرایطی كه انگلیس از جانب دولت ترامپ برای عدم همكاری با هواوی به منظور ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه تحت فشار قرار دارد، این اقدام جانسون به مذاق برخی منتقدان وی خوش نیامده و آنها استفاده جانسون از یك گوشی هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این كشور دانسته اند.
جانسون و ترامپ اخیرا در جریان برگزاری نشست ناتو در لندن با یكدیگر دیدار كرده بودند و تحلیل گران معتقد بودند جانسون در جریان این دیدار دیدگاه های ترامپ ضد هواوی را كم و بیش پذیرفته است، به خصوص كه نخست وزیر انگلیس پس از این جلسه بااینكه مانعی بر سر راه سرمایه گذاری هواوی در این كشور ندیده بود، اما تصریح كرده بود كه منافع و امنیت ملی انگلیس را بدین خاطر به خطر نمی اندازد.
در این میان سلفی گرفتن جانسون با گوشی هواوی در یك برنامه تلویزیونی مورد انتقاد قرار گرفته است. پس از تشدید انتقادها ضد نخست وزیر انگلیس، اعلام گردید كه این گوشی متعلق به جانسون نبوده و از یكی از كاركنان شبكه تلویزیونی مذكور برای تهیه عكس سلفی به امانت گرفته شده است.
در این میان بااینكه هواوی دراین زمینه موضع گیری رسمی نداشته، اما یكی از كاركنان این شركت به شوخی در حساب كاربری خود در یكی از شبكه های اجتماعی نوشت: حیف شد كه برای تهیه این عكس از گوشی جدیدتر میت ۳۰ استفاده نشده است. این گوشی فناوری نسل پنجم و تازه ترین دستاوردهای هواوی را به نمایش می گذارد.


منبع:

1398/09/17
14:07:45
5.0/5
4595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات