در نوروز كرونایی؛

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد ما دیجیتال: گزارش نقشه و مسیریاب بومی نشان كاهش و تغییر مراجعات مردم به مكان های پرتردد در دوران كرونا در روزهای نوروز را نشان میدهد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، نقشه و مسیریاب بومی «نشان» با تحلیل داده های كاربران در بازه زمانی مربوط به ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۲۰ فروردین ۹۹ از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد آگاهی داده است. این گزارش كه با هدف كمك به تصمیم گیران و برای تصمیم گیری بهتر و آگاهی عمومی از روند شهرهای مختلف به دنبال شیوع ویروس كرونا به دست آمده، میزان مراجعات كاربران را در ۱۱ شاخص و دسته بندی بومی در مقایسه با رفتار كاربران در بهمن ماه سال ۹۸ مورد بررسی قرار داده است. این اطلاعات با تجمیع حجم بزرگی از درخواست های مسیریابی، جستجو، داده های ترافیكی گردآوری شده و همین طور مشاركت و گزارشات ثبت شده توسط كاربران «نشان« در بازه زمانی یك ماه تولید شده است.
بررسی های صورت گرفته وضعیت تردد و میزان مراجعه كاربران به اماكن مختلف كشور به شرح زیر است: میزان مراجعه به فرودگاههای كشور ۵۸ درصد كم شد. میزان مراجعه به بانك ها و خودپردازهای كل كشور ۶۲ درصد كم شد. میزان مراجعه حمل و نقل شهری و قطار شهری كل كشور ۵۸ درصد كم شد. میزان مراجعه به هایپرماركت ها، فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار ۵۱ درصد كم شد. میزان مراجعه به پمپ گاز و پمپ بنزین در كل كشور ۴۹ درصد كم شد. میزان مراجعه به بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و سایر مراكز درمانی ۶۰ درصد كم شد. میزان مراجعه به ادارات و سازمان های دولتی ۷۷ درصد كم شد. میزان مراجعه به مساجد در كل كشور ۷۹ درصد كم شد. میزان مراجعه به پارك ها و بوستان های كل كشور ۵۴ درصد كم شد. میزان مراجعه به فروشگاههای موادغذایی، سوپرماركت، نانوایی، میوه و سبزی فروشی، قصابی و لبنیاتی ها در كل كشور ۵۲ درصد كم شد. میزان مراجعه به رستوران، كافی شاپ، فست فود در كل كشور ۷۴ درصد كم شد. این گزارش برای ۸ شهر تهران، مشهد، اصفهان، كرج، قم، شیراز، تبریز و رشت نیز به تفكیك میزان مراجعات روزانه مردم به مناطق پرتردد نیز به دست آمده است. بعضی از این اماكن در این ایام به صورت كامل تعطیل بودند كه بر این اساس كاربران كمتر به آنها مسیر گرفته و یا جستجو كرده اند و این مساله به خوبی در داده ها و نمودارهای آماری «نشان» مشهود است. مسیریاب بومی «نشان» اعلام نمود: جهت استفاده از خدمات متنوع نقشه و مسیریابی «نشان»، نیازی به ورود به حساب كاربری نیست، بدین جهت هیچ اطلاعات هویتی در اختیار اپلیكیشن «نشان» قرار ندارد. امكان ورود به اپلیكیشن «نشان» برای ذخیره كردن مكانهای شخصی یا مشاركت در تكمیل اطلاعات برقرار است تا كاربر در صورت تمایل بتواند با ورود به سیستم به مكانهای شخصی ذخیره شده و یا سوابق مشاركت هایش در تكمیل اطلاعات دسترسی داشته باشد.»


منبع:

1399/01/25
17:08:20
5.0/5
2968
تگهای خبر: اپل , خدمات , سیستم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات