AMD سری جدید پردازنده Ryzen Pro ۴۰۰۰ را برای رقابت با vPro اینتل معرفی نمود

AMD سری جدید پردازنده Ryzen Pro ۴۰۰۰ را برای رقابت با vPro اینتل معرفی نمود به گزارش ما دیجیتال AMD اخیرا سری جدید پردازنده های تجاری موبایل خود یعنی Ryzen Pro ۴۰۰۰ را معرفی نمود. طبق گفته این شركت، این تراشه خصوصیت های امنیتی جدید و پیشرفت و بهبود در طول عمر و عملكرد باتری ها را به همراه دارد یك حریف برای تراشه vPro اینتل به حساب می آید. AMD می گوید این سری جدید می خواهد ˮاستاندارد جدیدی برای كامپیوترهای تجاری مدرنˮ ایجاد كند.سری Pro ۴۰۰۰ شامل سه تراشه است: Ryzen ۷ Pro ۴۷۵۰U هشت هسته با سرعت پایه ۱.۷ گیگاهرتز و تقویت تا ۴.۱ گیگاهرتز). Ryzen ۵ Pro ۴۶۵۰U شش هسته با سرعت پایه ۲.۱ گیگاهرتز و قابلیت افزایش تا ۴.۰ گیگاهرتز). Ryzen ۳ Pro ۴۴۵۰U چهار هسته با سرعت پایه ۲.۵ گیگاهرتز و قابلیت افزایش تا ۳.۷ گیگاهرتز).
این تراشه ها نخستین سری از پردازنده های تجاری AMD بر پایه ساختار Zen ۲ ۷nm هستند.

هدف اولیه و اصلی Pro ۴۰۰۰ امنیت است. این تراشه ها شامل پردازنده اختصاصی AMD Secure هستند که از فناوری هسته ایمن مایکروسافت برای پیشگیری از حملات سطح هسته و سایر تهدیدهای امنیتی استفاده می نمایند. همینطور دارای خصوصیت رمزگذاری حافظه AMD هستند که سبب شده تا سری Pro تنها تراشه های پشتیبانی کننده رمزگذاری کامل حافظه باشند. برای مثال اگر لپ تاپ شما به سرقت برود، دزد نمی تواند اطلاعات حساس و ضروری شما را از حافظه بیرون بکشد.
AMD در حال همکاری نزدیک با مایکروسافت و سایر شرکتها مانند Lenovo و HP است تا اطمینان حاصل کند که این خصوصیت های امنیتی با آنها سازگاری دارد. علاوه بر این، تراشه ها دارای قابلیت مدیریت پیشرفته AMD هستند که این خصوصیت در رقابت با قابلیت مدیریت فعال اینتل در تراشه های vPro قرار دارد. همینطور از Microsoft Endpoint Manager هم پشتیبانی می کند که به کاربران IT اجازه مدیریت کامپیوترها، سرورها و سایر دستگاه های سازمان را میدهد.
همچنین شرکت نوید بهبود عملکرد باتری را می دهد. تراشه های جدید دارای قابلیت هایی همچون تشخیص حالت بیکار (زمانی که از گوشی استفاده نمی شود) تشخیص حالت فعالیت (سریعتر کار کردن به هنگام نیاز) و انتخاب حالت قدرت هستند. به قول AMD Ryzen ۷ Pro میتواند تا ۲۰ ساعت عمر باتریها را افزایش دهد.
theverge.com ۲۱۲۱

1399/02/31
16:17:07
5.0/5
2762
تگهای خبر: باتری , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات