سهم دولت الكترونیك در تعیین تكلیف سهام عدالت

سهم دولت الكترونیك در تعیین تكلیف سهام عدالت ما دیجیتال: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین تكلیف سهام عدالت بدون مراجعه حضوری را یكی از كاربردهای دولت الكترونیكی اعلام نمود.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، بارها از طرف کارشناسان گفته شده اگر در امتداد تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاهش پیدا می کند و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» بجای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این خاصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در توئیتر نوشت: این هفته یک کاربرد دیگر دولت الکترونیکی برای مردم رونمایی گردید و آن تعیین تکلیف سهام عدالت بدون مراجعه حضوری است. از تلاش وزیر اقتصاد و مدیرعامل بورس در تحقق تلاش دولت برای پیاده سازی دولت الکترونیکی و اجرای دستور رئیس جمهوری متشکرم.
قبل از این نیز رضا باقری اصل -دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات- از غیرحضوری شدن ۴۰ سرویس دستگاه های اجرایی آگاهی داده و اظهار داشته بود: با دستور رئیس جمهوری حدود ۴۰ سرویس پرکاربرد دستگاه های اجرایی باید ظرف مدت یک ماه، الکترونیکی و غیرحضوری شود.
وی همینطور اظهار داشته بود: انتخاب خدمات برمبنای اولویت تعداد مراجعه، آمادگی الکترونیکی دستگاه و حذف مراجعه حضوری است. زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری خیلی از این خدمات تا حد خوبی برقرار است، مشکل استقرار (Deployment) و مقاومت حوزه های کسب وکار است. تلاش می شود بیشتر این ۴۰ خدمت، الکترونیکی شوند.
باقری قبل از این هم به خدمات الکترونیکی که تا کنون به نتیجه رسیده اشاره نمود که شامل نقل و انتقال املاک مسکونی، ثبت نام الکترونیکی سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا می شد و اظهار نمود که منتظر نهایی شدن نسخه الکترونیکی، حذف دفترچه بیمه، مالیات بر ارث، یکپارچه سازی قبوض و مجامع الکترونیکی هستیم.
باقری اصل امروز نیز در توییتر نوشت: ۱۳ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۷۸۷ نفر از هم وطنان تا هشت خرداد که درحال افزایش است تقاضای آزادسازی سهام عدالت خودرا در بستر دولت الکترونیکی داشتند، بدو مراجعه حضوری و تنها با احراز مالکیت تلفن همراه و تا کنون بیش از ۳.۸ میلیون نفر به پرتفوی سهام عدالت خود دسترسی یافته اند.
منبع:

1399/03/12
22:15:45
5.0/5
2352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات