مركز ژئوفیزیك اعلام كرد:

خورشیدگرفتگی جزئی یكم تیرماه در ایران رخ می دهد

خورشیدگرفتگی جزئی یكم تیرماه در ایران رخ می دهد مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران اعلام نمود خورشیدگرفتگی جزئی، یكم تیر ماه به وقوع می پیوندد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام نمود که در روز یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹، خورشیدگرفتگی جزئی رخ خواهد داد.
این خورشیدگرفتگی از نوع حلقوی است، اما در ایران به صورت جزئی دیده می شود. این گرفتگی در آفریقا بجز قسمتی از غرب آن، جنوب شرق اروپا و آسیا به صورت جزئی و در قسمتی از جمهوری کنگو، سودان جنوبی، اتیوپی، یمن، عربستان سعودی، عمان، پاکستان، شمال هند، جنوب چین، تایوان به صورت حلقوی قابل مشاهده می باشد. بیشینه پوشیدگی این گرفتگی جزئی در شرق آسیا رخ می دهد که در شمال هند، ماه حدود ۹۹ درصد از قرص خورشید را می پوشاند.
در تهران، گرفتگی در ساعت ۹ و ۵ دقیقه آغاز می شود و در ساعت ۱۰ و ۱۶ دقیقه به بیشترین مقدار خود می رسد که در این حالت ماه ۴۸ درصد از قرص خورشید را می پوشاند. این گرفتگی در ساعت ۱۱ و ۳۸ دقیقه در تهران اختتام می یابد. زمان و حداکثر میزان پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت می باشد.
مشخصات خورشید گرفتگی برای تمامی مراکز استانها به شرح زیر است:
جدول مشخصات خورشیدگرفتگی جزئی یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹1399/03/27
14:30:14
5.0/5
2171
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات