رونق هوش مصنوعی در خاورمیانه تا سال ۲۰۳۰

رونق هوش مصنوعی در خاورمیانه تا سال ۲۰۳۰ به گزارش ما دیجیتال نتایج بررسی های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان داده است صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۲۰ از مرز ۸۳ میلیارد دلار خواهد گذشت.به گزارش ما دیجیتال به نقل از زد دی نت، این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۸ درصد رشد نشان داده است.
آی دی سی همینطور پیشبینی کرده که صرف بودجه برای تولید سیستم های هوش مصنوعی در این منطقه سال جاری به ۳۷۴.۲ میلیون دلار می رسد که نسبت به ۳۱۰.۳ میلیون دلار سال ۲۰۱۹ و ۲۶۱.۸ میلیون دلار سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
بخش عمده صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در خاورمیانه و آفریقا مربوط به بخش هایی همچون بانکداری و خرده فروشی است که ۳۳ درصد از کل سرمایه گذاری در این بخش را در برمی گیرد. رتبه بعدی در این حوزه مربوط به سرویسهای هوش مصنوعی دولت ها و هم صنعت ارتباطات و مخابرات است.
آی دی سی میزان صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در بعضی کشورها را بررسی نموده است. بر این اساس در امارات متحده عربی در سال ۲۰۳۰ حدود ۹۶ میلیارد دلار صرف هوش مصنوعی خواهد شد که این رقم برابر با ۱۳.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود. عربستان در سال ۲۰۳۰ حدود ۱۳۵.۲ میلیارد دلار در این حوزه هزینه می کند که برابر با ۱۲.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است. این رقم در مورد مصر در سال ۲۰۳۰ برابر با ۴۲.۷ میلیارد دلار است که برابر با ۷.۷ درصد تولید ناخالص داخلی مصر است.

1399/06/02
20:21:52
5.0/5
1967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات