نقش مهم مشاركت دستگاه های اجرایی و نهادهای تأثیرگذار در جوامع محلی در موفقیت مدیریت جامع آبخیز

نقش مهم مشاركت دستگاه های اجرایی و نهادهای تأثیرگذار در جوامع محلی در موفقیت مدیریت جامع آبخیز به گزارش ما دیجیتال مدیر كل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاك سازمان جنگل ها در بازدید از پروژه های آبخیزداری استان خوزستان بر  بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی كشور و جلب مشاركت دست اندركاران در مدیریت حوزه های آبخیز كشور تاكید كرد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، دکتر هوشنگ جزی در حاشیه بازدید از پروژه های آبخیزداری خوزستان اظهار داشت: سال جاری ۳۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به توسعه اقدامات آبخیزداری خوزستان اختصاص پیدا می کند.

وی اضافه کرد: به منظور پیشگیری از فرسایش خاک و وجود رودخانه های مهم کشور در خوزستان اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری در این استان موثر و محوری هستند.

مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها درادامه اظهارکرد: از اقدامات ویژه و موثر می توان حوزه شهرویی بهبهان را نام برد که در سال های گذشته شاهد سیل خطرناک و از دست دادن برخی از هموطنان بودیم که با اجرای فعالیتهای مطالعاتی و اجرای پروژه های پخش سیلاب و آبخیزداری مردم اثرات مثبت آنرا در مبحث کنترل سیل و خسارت ها مشاهده خواهند کرد.

وی در این جلسه از اجرای پروژه های مشارکتی در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی نقش حمایت کننده و پشتیانی کننده در مدیریت حوزه های آبخیز را خواهد داشت به نحوی که با اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی خدمات و امکاناتی جهت توانمندسازی مردم محلی عرضه خواهد شد.

مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مشارکت دستگاه های اجرایی و نهادهای تأثیرگذار در زندگی مردم محلی را برای توفیق در مدیریت جامع حوزه آبخیز یک لزوم دانست و خواهان ایفای نقش هماهنگ بخش های دولتی و غیر دولتی برای توسعه پایدار و متوازن در منطقه شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان های دشت آزادگان، هویزه و بهبهان و دیدار با مسئولین محلی از برنامه های دیگر مدیرکل دفتر حفاظت خاک و آبخیزداری در مسافرت به استان خوزستان بود.

منبع:

1399/06/21
11:15:19
5.0/5
1356
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات