با بروز رسانی جدید؛

فیسبوك از واتساپ هم برای تبلیغات استفاده می نماید

فیسبوك از واتساپ هم برای تبلیغات استفاده می نماید ما دیجیتال: واتس اپ همچون برنامه های زیرمجموعه فیسبوک است که تاکنون از نمایش پیام های تبلیغاتی خودداری کرده بود، اما این رویه بزودی تغییر می کند.به گزارش ما دیجیتال به نقل از انترپرنور، فیسبوک، پیام رسان آن و نیز اینستاگرام به شکل گسترده پیام های تبلیغاتی برای کاربران نمایش می دهد و فیسبوک هر سال از این طریق میلیاردها دلار درآمد به جیب می زند. واتساپ با نزدیک به دو میلیارد کاربر تابحال دراین زمینه فعال نبود. ولی فیسبوک می خواهد از ظرفیت تبلیغاتی واتساپ نیز برای درآمدزایی استفاده نماید.
در این میان نگرانی هایی در مورد نقض حریم شخصی کاربران واتساپ برای نمایش پیام های تبلیغاتی به وجود آمده است. فیسبوک حجم زیادی از اطلاعات شخصی کاربران واتساپ که در عین حال از اینستاگرام و فیسبوک نیز استفاده می نمایند را در اختیار دارد و ممکنست از این اطلاعات برای شخصی سازی پیام های تبلیغاتی استفاده نماید.
تبلیغات واتساپ در قالب بنر در محیط این اپلیکیشن قابل مشاهده هستند و بر خلاف برخی پیام رسان های دیگر به شکل پیام چت برای افراد ارسال نمی شوند. کاربران در صورت لمس این بنرها به سایت های تبلیغاتی هدایت می شوند. احتمالاً با نخستین به روزرسانی جدید واتساپ کاربران شاهد این تغییرات خواهند بود.


منبع:

1399/09/16
12:55:18
5.0/5
1133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات