بزرگترین نمایشگاه سال بدون حضور خارجی ها

بزرگترین نمایشگاه سال بدون حضور خارجی ها دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون حضور خارجی ها اطلاع داد و درباره نحوه تعیین قیمت لوازم خانگی توضیحاتی عرضه داد.


به گزارش ما دیجیتال به نقل از ایسنا، عباس هاشمی در نشستی خبری با اشاره به اینکه به علت شیوع کرونا، بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بدون حضور خارجی ها و بازدیدکنندگان مردمی برگزار می شود، اظهار داشت: بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی بعد از انجام هماهنگی های لازم با ستاد ملی مقابله با کرونا، در متراژ ۱۶ هزار مترمربع و با حضور ۱۷۵ واحد تولیدی داخلی، بدون حضور خارجی ها برگزار می گردد.
وی در ادامه درباره نحوه تعیین قیمت لوازم خانگی، ضمن اشاره به مجوز سازمان حمایت در اوایل سالجاری برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت تلویزیون و ۲۵ درصدی چهار قلم دیگر از کالاهای اساسی این بخش یعنی یخچال، فریزر، لباسشویی و اجاق گاز، اظهار داشت: در همان جلسه با سازمان حمایت توافق کردیم که با عنایت به تغییرات نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و سایر مولفه های اثرگذار بر قیمت لوازم خانگی این افزایش قیمت هم اکنون پذیرفته می شود، اما هرگونه تغییر در نهاده های تولید این حق را برای واحدهای تولیدی محفوظ می دارد که قیمت محصولات خویش را متناسب با قیمت نهاده های تولید بالا برند یا تعدیل کند.
وی اضافه کرد: ازاین رو میزان ۲۰ و ۲۵ درصد افزایش قیمت بعنوان اساس تغییر قیمت امسال و متناسب با نرخ ارز در مقطع زمانی تعیین شده بود، اما در همین مدت نرخ دلار از ۱۸ هزار تومان به ۲۹ هزار تومان هم رسید.
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به اینکه نرخ ارز نیمایی با نرخ سایر روش های تأمین ارز مثل ارز متقاضی و اشخاص تفاوت چندانی ندارد اظهار داشت: به صورت کلی هم اکنون واحدهای تولیدی برای اعلام قیمت های جدید از راه انجمن اقدام می کنند و انجمن لوازم خانگی قیمت ها را به سازمان حمایت منعکس می کند. با عنایت به این که سازمان سابقه زیادی بخصوص در قیمت کالاهای جدید ندارد این اطلاعات برای آنها به صورت یک منبع است و از سوی دیگر اطلاعات قیمت مواد اولیه در بورس قابل بررسی است، عموما آنها را می پذیرند و فرایند تعیین قیمت کوتاه تر شده است.
البته به قول این مقام مسئول، تولیدکنندگان لوازم خانگی طی یک ماه و نیم اخیر افزایش قیمتی نداشته اند.
وی همینطور نسبت به مصوبه ستاد هماهنگی دولت و همینطور موافقت بانک مرکزی علیرغم میل خود با آن جهت استفاده از ارز متقاضی، اشخاص، حاصل از صادرات و حتی بدون انتقال ارز ابراز خشنودی کرد و اظهار داشت که اجرای این مصوبه وضعیت تأمین مواد اولیه و به صورت کلی به بخش تولید کمک کرده است.
هاشمی همینطور از حضور برخی شرکتهای دانش بنیان و همینطور قطعه سازان در رابطه با صنایع لوازم خانگی در این دوره از نمایشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: این نمایشگاه چهار روزه از روز جمعه آینده، پنجم دیماه آغاز خواهد شد و با حضور بازدیدکنندگانی از صنایع و واحدهای صنعتی تا دوشنبه، هشتم دی ماه، ادامه دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه این نمایشگاه، با عنایت به متراژ و حضور واحدها، بزرگترین نمایشگاه برگزار شده از آغاز سال جاری تابحال به حساب می آید، خاطرنشان کرد: با وجود درخواست این انجمن از کارگزاری نمایشگاه ها در کشورهای چین و ترکیه، به علت محدودیت های پروازها و مشکلات قرنطینه، در نمایشگاه سال جاری خارجی ها حضور نخواهند داشت.
البته به قول دبیرکل انجمن لوازم خانگی، با هماهنگی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، همزمان با برگزاری فیزیکی این نمایشگاه، نمایشگاه مجازی برای واحدهایی که موفق به حضور نشده یا بازدیدکنندگان فراهم شده و برنامه ریزی شده تا طی چهار روز برگزاری نمایشگاه، وبیناری با حضور مسئولان و تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار گردد.
وی همینطور درباره نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار نمود: با استقرار تونل های ضدعفونی در ورودی سالن ها، استقرار تیم های پزشکی و اورژانس، مواد ضدعفونی کننده، اجبار به ماسک زدن افراد و همینطور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در زمان غرفه سازی، پروتکل های بهداشتی مدنظر ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت خواهد شد و ناظران مختلف برای مدیریت کنترل شده تعداد بازدیدکنندگان حضور خواهند داشت.
ادامه داردمنبع:

1399/10/01
13:58:24
5.0/5
1124
تگهای خبر: دانش , دانش بنیان , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات