هوآوی به دنبال شكست انحصار اندروید نصب هارمونی روی یكصد میلیون دستگاه هوشمند

هوآوی به دنبال شكست انحصار اندروید نصب هارمونی روی یكصد میلیون دستگاه هوشمند ما دیجیتال: شرکت هوآوی می خواهد با انتشار HarmonyOS 2.0 به انحصار اندروید اختتام دهد. با برنامه ریزی و مذاکرات انجام شدهسیستم عامل هارمونی در آینده ای نزدیک روی یکصد میلیون دستگاه هوشمند نصب خواهد شد.هم حالا هوآوی در حال آزمایش سیستم عامل اختصاصی خود در بعضی از مدلهای گوشی هوشمند در کشور چین است، اما باید بدانید که این سیستم عامل فقط برای گوشیهای هوشمند طراحی نشده است. هوآوی اهداف بسیار بزرگ تری را مدنظر قرار داده و می خواهد با سیستم عامل هارمونی بتواند اکوسیستم خانگی را هم تحت سلطه خود قرار دهد؛ البته هوآوی این کار را به تنهایی انجام نخواهد داد و به صورت رسمی اعلام نموده که با 40 تولیدکننده بزرگ جهت استفاده از سیستم عامل هارمونی در بیشتر از 100 میلیون دستگاه به توافق رسیده است؛ کلیه توافق ها با برندهای شناخته شده از اکوسیستم فناوری چین انجام شده بنظر می رسد هوآوی می تواند در آینده نزدیک، گام های بیشتری برای بین المللی کردن سیستم عامل هارمونی بردارد و به نوعی، انحصار سیستم عامل اندروید گوگل را بشکند. البته این اختتام ماجرا نبوده و هوآوی خبرهایی در خصوص همکاری با بیشتر از 120 شرکت تولیدکننده لوازم خانگی و 20 تولیدکننده سخت افزار برای تولید محصولات مبتنی بر سیستم عامل هارمونی در سال آینده میلادی را ارائه کرده است.
با این که هنوز نسخه بتای سیستم عامل هارمونی در چین توسط هوآوی مورد آزمایش قرار گرفته است، اما این گام بزرگ هوآوی برای به دست آوردن استقلال کامل با وجود محدودیت های به وجود آمده قابل توجه است.
سیستم عامل انحصاری هوآوی به شکلی توسعه یافته که می تواند در تعداد زیادی از دستگاه های هوشمند نصب شود. با آنکه گوشیهای هوشمند را باید بعنوان هدف اصلی سیستم عامل هارمونی معرفی نمود، اما استفاده از آن برای ساعات هوشمند، اتومبیل، تلویزیون و سایر دستگاه های هوشمند خانگی هم امکان پذیر خواهد بود. توانایی و قدرت سیستم عامل هارمونی، حداقل روی کاغذ هم توانسته محبوبیت زیادی را برای هوآوی به ارمغان آورد.

رویداد مربوط به توسعه دهندگان هوآوی در تاریخ 30 دسامبر در چین انجام شد و در این مراسم، هوآوی به صورت رسمی اعلام نمود که با شرکای صنعتی خود برای توسعه فناوری و استفاده از سیستم عامل هارمونی، توافق کرده است.
یانگ هایسونگ، معاون گروه تجاری امور مشتریان هوآویدر این مورد اظهار داشت: «از زمان انتشار نسخه بتای هارمونی برای گوشیهای هوشمند، تعداد زیادی از توسعه دهندگان به اکوسیستم هارمونی جذب شده اند. ما در حال کار با توسعه دهندگان فعلی و جذب توسعه دهندگان جدید بمنظور پیشبرد یک سناریوی کاملا پیروز هستیم.»
بر اساس اطلاعات موجود، شرکت هوآوی در رویداد توسعه دهندگان، هدف های خود پیرامون گسترش سیستم عامل هارمونی را تشریح نمود و بنظر می رسد می خواهد هارمونی را نه فقط برای گوشیهای هوشمند خود، بلکه برای دستگاه های مختلف با برندهای متفاوت هم عرضه نماید. لازم به ذکر است از زمان ارائه سیستم عامل HamonyOS 2.0 تا حالا بیشتر از 1800 گروه توسعه دهنده در آن ثبت نام کرده اند.
در حقیقت هوآوی اهتمام دارد با بهره گیری از HarmonyOS 2.0 پایه هایی بوجود آورد که نه فقط رقابت با گوگل را به ثمر برساند، بلکه بتواند از هارمونی برای بسط خدمات خود استفاده نماید. در تاریخ 16 دسامبر 2020، هوآوی نسخه بتای هارمونی 2.0 را برای توسعه دهندگان و شرکای صنعتی خود در دسترس قرار داد و به صورت همزمان، آنرا برای گوشیهای Mate 30، P40 و تبلت MatePad Pro منتشر نمود. در ابتدا شباهت زیاد سیستم عامل HarmonyOS 2.0 به رابط کاربری EMUI 11 توجه کاربران را به خود جلب کرد، اما به سبب متفاوت بودن هسته آن، عملکردهای اصلی تا حد زیادی بالا رفته است؛ این بدان معنا است که هوآویتوانسته سیستم عامل انحصاری خودرا به شکلی طراحی و تولید نماید تا کاربران بتوانند تجربه بهتری را در مقایسه با اندروید کسبکنند.
مجموعه خبرها و کوشش های صورت گرفته از طرف هوآوی برای تولید، انتشار و گسترش سیستم عامل HarmonyOS 2.0 نشان میدهد که طرح این شرکت برای شکست انحصار گوگل و دستیابی به استقلال کامل، می تواند با موفقیت همراه خواهد بود و نه فقط در گوشیهای هوشمند، بلکه این سیستم عامل در کلیه لوازم هوشمند خانگی نیز انقلاب بوجود آورد.

2121


منبع:

1399/10/22
17:18:31
0.0/5
1091
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات