بازگشت قیمت به آگهی های اینترنتی چقدر در وقت و هزینه مردم صرفه جویی كرد؟

بازگشت قیمت به آگهی های اینترنتی چقدر در وقت و هزینه مردم صرفه جویی كرد؟ به گزارش ما دیجیتال «حذف قیمت ها از آگهی های اینترنتی ایده ای بود که جز مزاحمت و رنج برای مردم فایده دیگری نداشت.» حالا می توانیم این جمله را بدون ذره ای تردید بگوییم! ۸ ماه بعد از شروع استراتژی اشتباه حذف قیمت آگهی های اینترنتی مسکن و خودرو در تهران و چند شهر دیگر، از دو هفته پیش باردیگر قیمت ها به پلت فرم ها و سایت های اینترنتی برگشته است.علاوه بر نتایج مشهود نظرسنجی های اینترنتی و اعلام رضایت مردم از این اتفاق، آنالیز نتایج و تحولاتی که در همین دو هفته رخ داده نشان میدهد تا چه حد با یک اتفاق ساده برگشت قیمت ها، در وقت و انرژی و هزینه کاربران صرفه جویی شده است.
۸ ماه ضرر به تهرانی ها
در مقطعی که عبارت «توافقی» جایگزین قیمت مندرج در آگهی های ملک و خودرو شده بود، خریداران مجبور بودند برای یک استعلام قیمت ساده با آگهی دهنده مستقیما تماس بگیرند و مکالمه کنند. یک هزینه اضافه غیرضروری، به ضرر مردم و به سود اپراتورهای موبایل! در این دو هفته اما اوضاع به سود مردم تغییر کرده است. آمارهای سایت دیوار نشان میدهد تعداد کل تماسهای غیرتکراری روزانه در تهران و در آگهی های مربوط به فروش مسکن از ۱۰۱ هزار تماس به ۸۳ هزار تماس کاهش پیدا کرده است؛ یعنی در همین فاصله کوتاه ۱۸ درصد از تعداد تماس ها کاسته شده. حالا اگر مدت زمان هر تماس را یک دقیقه در نظر بگیریم، یعنی در همین بازه زمانی ۳۰۵ ساعت در روز در زمان کاربران تهرانی صرفه جویی شده است. به عبارت دیگر در طول این ۸ ماه که قیمت ها حذف شده بود ۷۵ هزار ساعت از زمان اهالی پایتخت به هدر رفته است. سود میلیاردی اپراتورهای موبایل
حالا ۷۵ هزار ساعت مکالمه تلفنی معادل چه مبلغی است؟ اگر تعرفه هر دقیقه مکالمه با تلفن همراه را ۶۰ تومان هم در نظر بگیریم (در بعضی اپراتورها بیشتر است) یعنی در این ۸ ماه ۲۷۰ میلیون تومان به جیب تهرانی ها ضرر وارد شده و این پول طبعا عاید اپراتورهای موبایل شده است.
در مورد آگهی های خودرو هم وضع به همین منوال است. تعداد کل تماس غیرتکراری برای آگهی های خودرو در کل کشور با ۳۷ درصد کاهش در همین دو هفته از یک میلیون و ۷۶۰ هزار تماس در روز به یک میلیون و ۱۱۵ هزار تماس رسیده است. اینجا هم یعنی روزانه حداقل ۱۱ هزار ساعت صرفه جویی در زمان مردم صورت گرفته و این عدد را اگر در ۸ ماه ضرب نماییم به رقم سرسام آوری می رسیم؛ ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار ساعت و به عبارتی ۱۰۸ هزار شبانه روز یا ۲۹۵ سال! قسمت جالب این ماجرا هم محاسبه سود اپراتورها از این شرایط است. ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار ساعت تماس یک دقیقه ای یعنی ۹ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان. این عدد صرفاً منهای پیامک های رد و بدل شده برای استعلام قیمت است. تحول آمار بازدیدها
حالا از کجا مطمئن باشیم که این کاهش تماس با افراد آگهی دهنده به سبب رکود و افت تقاضا در بازار نیست؟ پاسخ این سوال را می توانیم با استناد آمار بازدیدکنندگان آگهی های اینترنتی بدهیم. در این دو هفته تعداد کل بازدیدهای غیرتکراری آگهی های مسکن در تهران با افزایش ۶۲ درصدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بازدید رسیده است. در مورد آگهی های خودرو هم تعداد کل بازدیدهای غیرتکراری با افزایش ۶۸ درصدی همراه شده و از حدود ۱۷ میلیون بازدید به عدد ۲۹ میلیون رسیده. بدین سبب با وجود افزایش چشم گیر آگهی های اینترنتی از تعداد تماس کاسته شده است. شاید اگر قرار بود تعداد بازدیدها مثل سابق باشد تعداد تماس بمراتب از این رقم فعلی هم پایین تر می شد. همین چند عدد و رقم ساده ثابت می کند که چرا در دو هفته اخیر و در همه نظرسنجی ها مردم از بازگشت قیمت به آگهی های اینترنتی ابراز رضایت کرده اند.منبع:

1399/11/16
23:57:45
0.0/5
942
تگهای خبر: اپراتور , اینترنت , تلفن , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات