بومی سازی سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های 5G با حمایت ایرانسل

بومی سازی سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های 5G با حمایت ایرانسل سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های ۵G با حمایت ایرانسل بومی سازی شد.به گزارش ما دیجیتال به نقل از مهر، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل از نمونه های در حال تولید سیستم های تغذیه و باتری های مورد نیاز سایت های نسل پنج تلفن همراه در شرکت نیان الکترونیک بازدید نمود.
عباسی آرند در این بازدید از نزدیک در جریان روند فعالیت بخش های مختلف این شرکت قرار گرفت و بر حمایت ایرانسل از تولیدکنندگان ایرانی و بومی سازی نیازهای فناورانه تاکید کرد.
مدیر عامل ایرانسل ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه ضد ایران، قطعات ساخته شده توسط تولیدکنندگان ایرانی را قابل رقابت با نمونه های خارجی دانست.
در این دیدار همینطور محمدعلی چمنیان، مدیرعامل شرکت نیان الکترونیک گزارشی از پیشینه و فعالیتهای جاری این شرکت عرضه و با دکتر بیژن عباسی آرند درباره زمینه های همکاری مشترک، به بحث و تبادل نظر پرداخت.
شرکت نیان الکترونیک، با نیت تجاری سازی دانش در حوزه مهندسی الکترونیک، شاخه الکترونیک قدرت (Power Electronic)، طراحی و ساخت تجهیزات مبدل انرژی الکتریکی (Static Converters) پرکاربرد در صنایع زیربنایی کشور، در سال ۱۳۷۴ فعالیت خویش را شروع کرده و از قدیمی ترین استارتاپ های رشد یافته ایرانی و از بزرگترین شرکتهای دانش بنیان کشور به حساب می آید.
این شرکت، در زمینه طراحی و تولید مبدل های الکترونیکی انرژی الکتریکی، از بزرگترین شرکتهای فعال در کشور است که توانسته با تاکید بر توانمندی جوانان متخصص، بیشتر نیاز کشور در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ مخابراتی را برطرف کند.
ایرانسل که تا پیش از این در زمینه تأمین سیستم های تغذیه مورد نیاز برای توسعه زیرساخت های شبکه تلفن همراه با شرکت نیان الکترونیک همکاریهای گسترده ای داشته و بخشی از تجهیزات را از این شرکت تأمین می کند، همزمان با راه اندازی نخستین سایت نسل پنج تلفن همراه ایران در ابتدای مرداد سال ۱۳۹۹، همکاریهای گسترده تری را با این شرکت در دو حوزه سیستم های تغذیه و باتری های موردنیاز سایت های ۵G شروع کرده و در همین راستا مدیرعامل ایرانسل از پیشرفت های این شرکت و نمونه های در حال تولید آن بازدید نمود.


منبع:

1399/12/29
17:58:25
0.0/5
1051
تگهای خبر: الكترونیك , باتری , تلفن , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات