تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی وزیر ارتباطات ضمن تقدیر از همراه اول بابت توسعه روستایی، از طریق اندازی 5G این اپراتور در قشم و بندرعباس در ایام آینده اطلاع داد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات بامداد امروز 20 اسفندماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران و مسؤولان این استان برگزار گردید.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه همه اجزای اجرایی کشور پیگیر امر توسعه روستایی هستند، اظهار نمود: در مسافرت شهریورماه به این استان، قول داده بودم که پیگیر امر توسعه روستایی باشم و در جهت این مهم، امروز شاهدیم شاخص توسعه روستایی از 60 به 82 درصد رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مطابق با برنامه می بایست به شاخص 80 درصد می رسیدیم که حالا از این میزان عبور کرده ایم. قول داده بودیم همه توانمان را بر روی رفع مشکلات بچه های مناطق محروم بگذاریم و حتی زمینه ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه ای در جهت رونق اقتصادی شویم، که حالا به قولم عمل کردم.
وی اظهار داشت: 281 روستای استان هرمزگان تا امروز به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند و 25 روستای دیگر هم تا آخر سال به این شبکه متصل خواهند شد که مجموعا 306 روستا می شود؛ مبنای ما اتصال 100 درصد روستاها به شبکه است.
وزیر ارتباطات ضمن تشکر از همراه اول برای کمک به این امر توسعه، اظهار نمود: لازم به ذکر می دانم که همراه اول به زودی تکنولوژی G5 را در قشم و بندرعباس هم راه اندازی خواهد نمود و این خبر خوشی برای مردم این مناطق است.
فریدون همتی، استاندار هرمزگان هم با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه های ارتباطی، توانستیم در مدت زمان کوتاهی و با سرمایه 186میلیارد تومان در مناطق کوهستانی و صعب العبور کار را پیش ببریم، اظهار نمود: امروز ارتباطات جزو نیازهای اولیه مردم است؛ اهمیت آنرا تنها زمانیکه می توانیم درک نماییم که ارتباطی قطع شود.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در ارتباطات، مفید و نتیجه بخش است، اظهار داشت: در شرایط کرونایی دیدیم که ابزار ارتباطی تا چه میزان می تواند فرصت های جدید خلق و زندگی مردم را تسهیل کند.
احد قویدل، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هرمزگان هم در این مراسم با اشاره به اینکه ظرف شش ماه گذشته و با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد خوبی در توسعه زیرساخت های ارتباطی استان شاهد بوده است، اظهار نمود: میزان اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در شش ماه گذشته از 60 درصد به 82 درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: همراه اول در این راستا توانسته است با ایجاد و ارتقای 97 سایت، 140روستای استان هرمزگان را زیر پوشش خدمات خود درآورد.
در این مراسم یکی از سایت های راه اندازی شده توسط همراه اول در روستای پور از بخش احمدی به صورت نمادین با حضور فرماندار شهرستان حاجی آباد و دستور وزیر ارتباطات مورد بهره برداری قرار گرفت.
طی دو سال گذشته از 520 سایت جاده ای و روستایی استان هرمزگان 305 سایت توسط همراه اول به فناوری های G3 و G4 ارتقا پیدا کرده اند که حدود 58 درصد سایت ها را شامل می شود. همینطور از 25 سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد 13 سایت به فناوری G3 و G4 مجهز شده اند که حدود 52 درصد سایت هاست.
طبق آخرین آمار انتشار یافته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول حدود 45 هزار روستا در سرتاسر کشور را زیر پوشش خود قرار داده است که بیشتر از دو برابر روستاهای زیر پوشش اپراتورهای دیگر است.
همچنین اپراتور اول بیشتر از 82 هزار کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی کشور را زیر پوشش قرار داده که از مجموع جاده های زیر پوشش اپراتورهای رقیب بیشتر است.
همراه اول ضمن عرضه آخرین فناوری های تلفن همراه همچون G5 و سرویسهای قابل عرضه بر بستر آن در کشور، با شعار تحقق رویای دیجیتال، توسعه روستایی و توجه ویژه به مناطق محروم را هم سرلوحه کار خود قرار داده است.

2121


منبع:

1399/12/30
14:53:17
0.0/5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات