هوآوی با برآورد ارزش یك تریلیون یوآنی تبدیل به با ارزش ترین شركت خصوصی چینی شد

هوآوی با برآورد ارزش یك تریلیون یوآنی تبدیل به با ارزش ترین شركت خصوصی چینی شد به گزارش ما دیجیتال یکی از معتبرترین موسسات در رابطه با تحقیقات رسانه ای و سرمایه گذاری در چین، موسسه «هورون» (Hurun) فهرستی از پولدارترین کمپانی های چینی با مالکیت خصوصی را معرفی کرده است که از این میان شرکت هوآوی در صدر این فهرست قرار گرفته است.بر اساس این گزارش، هوآوی برترین شرکت تجاری و خصوصی چین بوده که در صنایع مختلفی فعالیت نموده و بیشترین تعداد مشتری را در این بازار به خود مختص کرده است. کل ارزش شرکت هوآوی هم اکنون در حدود ۱.۱ تریلیون یوآن معادل با ۱۵۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
نکته جالب این فهرست فاصله زیاد هوآوی با شرکت دوم فهرست است. در این فهرست کمپانی سازنده لوازم خانگی Midea Group با ارزشی برابر با ۵۸۰ میلیارد یوآن در رتبه دوم قرار داشته و شرکت Haitian international با ۵۰۰ میلیارد یوآن و BYD (Build your Dreams) با ۴۹۰ میلیارد یوآن ارزش در رتبه های بعدی قرار دارند.
این چهار شرکت در حوزه های مختلف همچون هوآوی در مخابرات و گوشی هوشمند، Midea در لوازم خانگی، BYD در صنعت اتومبیل و Haitian در صنعت قالب های پلاستیک فعالیت می نمایند. اما نکته مشترک هر چهار شرکت عرضه محصولات با کیفیت و برتر بازار است چونکه آنها توانسته اند کنار هم بیشتر از ۵۰ درصد از کل ارزش بازار چین را به خود اختصاص دهند.

هوآوی یکی از مهم ترین بازیگران صحنه بازار چین است که حتی شرکتهای دیگر این فهرست مانند Haitian هم قسمت زیادی از رشد بالای خویش را مدیون سفارش های با ارزش و بزرگ هوآوی هستند. در همین زمینه مدیر عامل و مدیر بخش تحقیقات شرکت Hurun صحبت هایی در مورد شرکت هوآوی عرضه کرده است.
«هوآوی به خاطر فناوری ۵G خود بسیار مشهور شده است، اما این شرکت بخش زیادی از درآمد خویش را از بخش مشتریان خود به دست می آورد. هوآوی یکی از موفق ترین شرکتهای چینی است که با سرعت زیادی تغییر کرده و رشد خوبی را تجربه کرده است. حتی به تازگی و بعد از بروز مشکلات متعدد، باز این شرکت توانسته جایگاه خویش را بعنوان یکی از شرکتهای برتر بازار حفظ کند.»
هوآوی در آستانه برگزاری کنفرانس سالانه خود Huawei Developer Conference هم قرار دارد که در آوریل برگزار می شود و نشانی دیگر از روند با ثبات کمپانی به سمت جلو است.

۲۱۲۱


منبع:

1400/01/15
23:52:28
5.0/5
703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
madigital.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ما دیجیتال محفوظ است

ما دیجیتال

اخبار دیجیتال و فناوری اطلاعات